Lista na kwalifikacje do World Electronic Sports Games 2016 pomału się zapełnia. To czas, aby poznać pierwsze osiem zespołów, które będą walczyć o pulę pieniężną oraz slot na główne wydarzenie.

Aby dostać się do selekcji europejskich w Kijowie formacje musiały najpierw przejść przez kwalifikacje krajowe. Na ten moment jesteśmy w stanie wyłonić zwycięzców w następujących regionach: Szwecji, Francji, Półwyspu Iberyjskiego, Norwegi oraz Południowo-Wschodniej Europie. Wciąż musimy jednak poczekać na zapełnienie listy, która przewiduje dwadzieścia miejsc dla składów z całej Europy. Obecnie trwają między innymi rozgrywki w Polsce, gdzie biorą udział formacje: Team Kinguin, Sferis Pride, Virtus.pro oraz Team Refuse. Już dziś wieczorem dowiemy się jakie dwa zespoły dołączą do szczęśliwej ósemki.

Mecze:

18:00Poland Team Kingus vs. Poland Sferis PRIDE
21:00Poland Virtus.pro vs. Poland Team Refuse

To z pewnością będą rozgrywki pełne emocji. Póki co wiemy, że z pewnością zobaczymy popularny francuski skład Team EnVyUs oraz szwedzkich zawodników GODSENT, co znacznie podnosi poprzeczkę jak i poziom całych selekcji. Na najlepsze drużyny czekają cztery przepustki do głównego turnieju World Electronic Sports Games 2016 w Szanghaju, gdzie pula nagród sięga 1,500,000$. Teraz jednak najważniejsze są mecze polskich formacji. Należy jednak pamiętać, że nieważne komu uda się awansować do kolejnej fazy, ważne, aby polscy zawodnicy dali dzisiaj z siebie wszystko.

Lista zespołów na europejskie kwalifikacje:

Portugal VatosLocos
France EnVyUs
Bulgaria Bpro
France MAXISAUCISSE
Sweden GODSENT
Sweden Epsilon
Norway .Norway
Serbia TEAM1231