Wilton „zews” Prado wraca do pracy szkoleniowca. Dołączył pod banderę O PLANO, które już niebawem powalczy o występ na Majorze.

Sporo czasu minęło od ostatniego oficjalnego meczu Wiltona „zews” Prado w roli coacha. Odbył się on bowiem 22. kwietnia 2021 roku. Prado brał udział w turnieju Funspark ULTI w barwach Evil Geniuses. Szybko z niego odpadł, bo po zaledwie dwóch spotkaniach. Następnie na samym początku czerwca rozwiązał umowę z organizacją za porozumieniem obu stron i przestał być aktywny na arenie legendarnego FPS-a.

Wilton w okresie, gdy nie zajmował się trenowaniem żadnej drużyny doznał poważnych problemów zdrowotnych, a konkretniej ataku serca. Na szczęście zdołał przez to wszystko przejść i wrócić do pełni sił. Teraz otrzymał też szansę, aby ponownie wkroczyć do akcji w CS-ie jako szkoleniowiec.

Zgłosiło się do niego O PLANO. Postanowił przyjąć ofertę od brazylijskiego klubu, który już 5. października rozpocznie rywalizację o awans na IEM Rio Major 2022. Prado nie będzie mógł towarzyszyć zespołowi podczas oficjalnych potyczek, ponieważ zasilił dywizję po blokadzie składów, natomiast ze swoim doświadczeniem z pewnością pomoże jej w samych przygotowaniach oraz w kwestii odpowiedniego nastawienia przed zmaganiami.

Warto przypomnieć, że zews w przeszłości poza EG był częścią takich marek, jak LuminositySK GamingImmortalsTeam Liquid MIBR. Największe sukcesy zapisał na swoje konto pracując dla Luminosity SK, gdyż to właśnie w tych organizacjach wygrał Majora – raz w jednej, raz w drugiej.

Skład O PLANO prezentuje się obecnie następująco:

  • Brazil Vito „⁠kNgV⁠” Giuseppe
  • Brazil Gustavo „⁠yel⁠” Knittel
  • Brazil Caike „⁠caike⁠” Costa
  • Brazil Gabriel „⁠NEKIZ⁠” Schenato
  • Brazil Guilherme „⁠piriaz1n⁠” Barbosa
  • Brazil Wilton „⁠zews⁠” Prado – trener