Gambit sięga po sprawdzone rozwiązania, ponownie witając Hobbita w swoje szeregi. Kazach zostanie szóstym członkiem drużyny, wprowadzając do niej nowy system, który będzie testowany przez najbliższy okres.

Młody Kazach napisał kiedyś przełomową historię wraz z Gambit Gaming, kiedy to w lipcu trzy lata temu zwyciężył Majora w Krakowie. Z organizacją wywalczył on także tytuł MVP, podczas DreamHacka Open Winter, który jest do tej pory jedynym takim wyróżnieniem w karierze zawodnika. Obecnie zespół operuje pod nazwą Gambit Youngsters, która pozostanie niezmieniona. Według włodarzy organizacji ma to być znak młodego pokolenia, które na przestrzeni przyszłych miesięcy ma wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i dostać się do światowej czołówki. Drużyna obecnie zajmuje miejsce w najlepszej trzydziestce HLTV.

Gambit Youngsters zachowa również swój skład, który wraz z nowym nabytkiem będzie posiadał sześciu zawodników w swoich szeregach. Ten nowy system rotowania jednym graczem ma być testowany również w najbliższych miesiącach.

Sam Hobbit odszedł z Gambitu w 2018 roku. Zmiana ta była próbą powrotu organizacji do formy z lat świetności, czyli z roku wcześniej, kiedy sięgnęła ona po puchar PGL Major Kraków. Młody Kazach próbował następnie swoich sił kolejno w HellRaisers oraz Winstrike, jednakże obie te przygody nie przyniosły owocnych rezultatów.

Gambit Youngsters obecnie bierze udział w turnieju Nine to Five 2, dlatego też bardzo możliwym jest, że Hobbit zadebiutuje już podczas tych rozgrywek. Najbliższe spotkanie reprezentanci regionu CIS zagrają dzisiaj o 21:00, przeciwko miksowi pod nazwą Tikitakan.