Po dwóch dniach przerwy powracają rozgrywki w ramach ESL Pro League. Dzisiejsze starcia odbędą się między ekipami ze skrajnych miejsc z tabeli.

Pierwszy tydzień ESL Pro League zarysował nam wstępny rozkład sił w grupach, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w koszyku A najlepiej dysponowani są zawodnicy G2 Esports oraz ENCE, zaś w tym drugim najwięcej oczekiwać można po Complexity i mousesports. Wszystkie cztery drużyny nie zaliczyły jeszcze porażki i okupują najwyższe lokaty.

W pierwszym meczu zobaczymy reprezentantów wspomnianej wcześniej fińskiej organizacji oraz ekipę GODSENT. Międzynarodowy zespół dopiero niedawno wrócił do aktywnej gry po prawie dwumiesięcznej przerwie, którą ponoć rzetelnie przepracowali. Niestety nie przełożyło się to na wyniki, wszak ich pierwsze dwa mecze w ramach Pro Ligi pozostawiły wiele do życzenia. Kilka pozytywnych aspektów można było zauważyć w spotkaniu na G2, wszak było mocno wyrównane, lecz wciąż zakończyło się wynikiem 2:0. ENCE słusznie jest faworytem spotkania i powinni odnieść dziś zwycięstwo.

Później na serwerze pojawią się gracze G2 oraz Heroic. Duńczycy od czasu rozstania się ze swoim szkoleniowcem dysponują fatalną formą. Może być to spowodowane stresem związanym z całą sytuacją lub najzwyczajniej brakiem wsparcia taktycznego od HUNDENA, które okazało się kluczowe podczas ESL One Cologne. Jeżeli cadiaN i spółka nie nawiążą dziś wyrównanej walki, będzie to oznaczać, że Heroic może zaliczyć kompletny blamaż w tej lidze.

Dzień zakończy występ FaZe Clanu i Fnatic. NiKo i spółka wciąż szukają sposobu na powrót do formy, jednak póki co przyjęcie Kjaerbyego nie przynosi zamierzonych efektów. Dziś również czeka ich niełatwe zadanie, wszak Szwedzi udowadniają, że wciąż chcą walczyć o najwyższe światowe lokaty. Mimo że w ostatnich miesiącach ich pozycja w rankingu HLTV mocno podupadła, wciąż są uważani za 13. najlepszą drużynę na świecie. Sądzę, że w tym przypadku zobaczymy bardzo wyrównane spotkanie.

Harmonogram:

  • 14:00 – European Union GODSENT vs Finland ENCE
  • 17:30 – Denmark Heroic vs France G2 Esports
  • 21:00 – European Union FaZe Clan vs Sweden Fnatic

Polską transmisję z tego wydarzenia znajdziecie na kanale Polsat Games 2.