Takiej informacji chyba mało kto się spodziewał. Według Cybersport.pl do składu FaZe na BLAST Premier Fall Series wróci Olof „olofmeister” Kajbjer!

Ostatni raz szwedzkiego weterana obserwowaliśmy w akcji ponad pięć miesięcy temu. Występował wtedy z FaZe Clanem w ramach ESL One: Road to Rio – EU i co ciekawe – osiągnął całkiem niezły rezultat, bowiem zajął trzecie miejsce. Mimo to, Olof postanowił udać się na kolejną przerwę od CS-a w swojej karierze. Tłumaczył tę decyzję brakiem motywacji i potrzebą odpoczynku od ciągłej rywalizacji. W tamtym okresie tak samo postąpił m.in. Lukas „gla1ve” Rossander reprezentujący Astralis.

Nie ulega wątpliwości, że gra na najwyższym poziomie może zmęczyć człowieka. Wystarczy zerknąć na kalendarz zawodników. Oni praktycznie cały czas mają przed sobą oficjalne spotkania. Do tego dochodzą treningi, które pozwalają nie przegonić się konkurencji lub ją gonić. Zależy od aktualnej sytuacji zespołu. Nie zdziwił nas zatem fakt, że Kajbjer chce odsapnąć.

Teraz najwidoczniej jest już gotowy do powrotu. Wczoraj rozegrał pierwszego FACEIT-a po urlopie, a dziś znalazł się na serwerach treningowych FaZe, o czym świadczą krążące po sieci screeny. Do tego redakcja Cybersport.pl dotarła do informacji, z których wynika, że olofmeister zagra w wyjściowej piątce amerykańskiego klubu podczas BLAST Premier Fall Series. Wypełni lukę po Nikoli „NiKo” Kovaču, którego transfer do G2 Esports według HLTV jest na ostatniej prostej.

Na ten moment nie wiadomo, czy epizod Olofa z gronem Marcelo „coldzera” Davida potrwa dłużej, czy może będzie chwilowy dopóki drużyna nie znajdzie odpowiedniego zastępcy NiKo. Zapewne wiele będzie też zależało od tego, jak Szwed po tak długiej przerwie od Counter Strike'a się odnajdzie.

Jeżeli plotki się potwierdzą, dywizja CS:GO FaZe na BLAST Premier Fall Series będzie wyglądała tak:

  • Norway Håvard „rain” Nygaard
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Denmark Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Serbia Janko „YNk” Paunović – trener