Jacky „Stewie2K” Yip i Timothy „autimatic” Ta spotkają się ponownie w jednej drużynie na scenie CS:GO? Według doniesień neLa z 1pv.fr – wspomniany duet jest w trakcie rozmów z Evil Geniuses!

Kiedy myśli się o podanej we wstępie dwójce, od razu przypomina się początek 2018 roku. To właśnie wtedy rozgrywany był ELEAGUE Major w Bostonie, którego Jacky „Stewie2K” Yip i Timothy „autimatic” Ta zwyciężyli w barwach Cloud9. Napisali wówczas piękną historię, choć nie byli w stanie jej kontynuować w takim stylu. Dość szybko zespół stracił formę i zaczął zaliczać gorsze rezultaty. W marcu Jacky postanowił opuścić ekipę, aby związać się z SK Gaming.

Od tamtej pory nie byliśmy świadkami wznowienia współpracy na linii Stewie2k – autimatic. Zresztą – od lutego 2021 roku było o to ciężko, gdyż Timothy przeniósł się na Valoranta, w którym odnalazł się jako reprezentant T1. Wygląda jednak na to, że zatęsknił za FPS-em od Valve i Stewiem, ponieważ neL z portalu 1pv.fr zakomunikował w nocy, że zarówno Ta, jak i Yip rozmawiają z Evil Geniuses o możliwym dołączeniu do ich zespołu, który zbudować na nowy sezon ma były szkoleniowiec G2 Esports – Damien „maLeK” Marcel.

Dotychczasowy trener EG, Damian „daps” Steele nie zostanie zatem w drużynie, tak jak gracze, którzy wcześniej się z nią pożegnali – Peter „stanislaw” Jarguz, Owen „oBo” Schlatter oraz Michał „MICHU” Müller. Na pokładzie utrzymają się natomiast Tsvetelin „CeRq” Dimitrov i Vincent „Brehze” Cayonte.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, Evil Geniuses będzie miało praktycznie gotową dywizję na nadchodzący sezon. Trzeba będzie jedynie znaleźć do niej piątego zawodnika, nad czym pewnie już pracuje maLeK. Może to wyglądać tak, jak poniżej, choć oczywiście może się też wszystko wysypać na fazie negocjacji. Musimy czekać na oficjalne komunikaty.

  • Bulgaria Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • United States Vincent „Brehze” Cayonte
  • United States Timothy „autimatic” Ta
  • United States Jacky „Stewie2K” Yip
  • France Damien „maLeK” Marcel – trener