Lukas „gla1ve” Rossander powoli będzie z powrotem się wdrażał w życie drużyny, jednak wciąż nie zobaczymy go na serwerze.

Gracze najlepszej drużyny świata w CS:GO, jeszcze przed przerwą wakacyjną, zaczęli otwarcie mówić o wypaleniu zawodowym i poważnych problemach zdrowotnych związanych z ciągłym stresem. Nicolai „dev1ce” Reedtz ujawnił nawet, że po zakończonych turniejach zdarza mu się wymiotować przez cały kolejny dzień. Właśnie dlatego Lukas „gla1ve” Rossander oraz Andreas „Xyp9x” Højsleth zdecydowali się zawiesić myszki na kołek i zregenerować siły.

Przed chwilą były prowadzący duńskiego składu dał znać, że powoli zaczyna się z powrotem wdrażać w życie zespołu, lecz na pewno nie zobaczymy go na serwerze podczas ESL One Cologne. Jednak jak twierdzi „dołoży wszelkich starań aby nowy skład przywiózł trofeum do domu”. Przywiózł oczywiście można brać symbolicznie, wszak turniej odbywać się będzie w internecie.

Wciąż nie wiadomo jak wygląda sytuacja Andreasa „Xyp9xa” Højsletha. Z mediów społecznościowych można było wywnioskować, że Duńczyk powrócił do treningów indywidualnych, lecz zostało wystosowane żadne oficjalne oświadczenie o jego statusie.

Oznacza to, że podczas najbliższych turniejów zobaczymy Astralis w nastepującym składzie:

  • Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz
  • Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Denmark Emil „Magisk” Reif
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Denmark Lucas „Bubzkji” Andersen