Norweska organizacja Apeks bada możliwość ściągnięcia do siebie Joakima „jkaem” Myrbostada. Zawodnik miałby tym samym wrócić do gry na europejskim kontynencie.

O możliwym transferze jkaema jako pierwszy poinformował Jarek „DeKay” Lewis. Według dziennikarza organizacja jest w trakcie rozmów z 100 Thieves na temat potencjalnego transferu Norwega do rodzimej ekipy. Co więcej, rozmowy mają być w zaawansowanym etapie, według wielu źródeł transakcja wkrótce dojdzie do skutku.

jkaem dołączył do 100 Thieves rok temu – gdy organizacja z powrotem otworzyła dywizję CS:GO, jednocześnie wykupując skład Renegades. Norweg zaś był częścią australijskiego składu od lutego 2018. Składu, który na naszych oczach się rozpada – kilka dni temu 100 Thieves ogłosiło zakończenie współpracy z zawodnikami, ponadto jks najprawdopodobniej dołączy do Complexity, również przenosząc się na europejski kontynent.

Dla jkaema transfer oznacza powrót do gry na Starym Kontynencie. 26-latek ma w CV występy w takich organizacjach jak G2, FaZe i Dignitas. W australijskim składzie Norweg jednak wyraźnie odżył, a teraz może pomóc swoim rodakom i dennisowi zbudować nowy, mocny, skandynawski zespół. jkaem poza skillem wniósłby do składu także sporo doświadczenia – w końcu dwukrotnie był półfinalistą Majora.

Potencjalny skład Apeks:

  • Dennis „dennis” Edman
  • Ole „Marcelious” Kristian Langan
  • Sander „Grusarn” Iversen
  • Martin „Nasty” Garvik
  • Joakim „jkaem” Myrbostad