EMERITOS BANDITOS nie poradziło sobie z Forskanen Team w inauguracyjnym starciu play-offów 37. sezonu ESEA Intermediate.

Emeryci niestety nie będą kontynuować walki o awans do ESEA Main. Wczorajsze spotkanie na Forskanen Team nie poszło po ich myśli, ale nie można im odmówić woli walki i zawziętości. EMERITOS BANDITOS ostatecznie utrzymuje się w ESEA Intermediate i w przyszłym sezonie wystąpi na tym samym poziomie.

Wczorajszy mecz rozpoczął się tragicznie dla Emerytów. Na mapie wybranej przez siebie, na Nuke'u, zdecydowanie zabrakło im przygotowania. Mimo wygranej pistoletówki nie udało im się wykorzystać przewagi finansowej i oddali inicjatywę rywalom. Przeciwnicy byli realizowali swój plan na grę, dominując Izaka i spółkę aż do końca pierwszej połowy. EMERITOS BANDITOS dopiero po zmianie stron zainkasowało drugi punkt, dający im cień nadziei na powrót. Ta szybko jednak zgasła, gdyż Forskanen Team domknęło mapę 16:6.

Walka na Vertigo okazała się być zdecydowanie bardziej wyrównana. Emeryci w tym przypadku mogli pochwalić się kilkoma przećwiczonymi zagrywkami, co pozwoliło im rozpocząć spotkanie od wyniku 6:0. Jednak sześć kolejnych rund zniweczyło tę przewagę, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:8 z przewagą Forskanen Team. W drugiej połowie walka była równie bliska, a lecz to FT jako pierwsze stanęło przed szansą zdobycia punktu meczowego. eBanditos w decydującej rundzie zdobyło nawet przewagę liczebną, lecz gorszy ekwipunek uniemożliwił im wywalczenie dogrywki.