Honoris nie poradziło sobie w spotkaniu z Gamelaxy, a Actina PACT pokonała AVEZ Esport. Tak wyglądał drugi dzień 6. kolejki Polskiej Ligi Esportowej.

W drugim dniu 6. odsłony Polskiej Ligi Esportowej na początku obserwowaliśmy zmagania między Honoris Gamelaxy. Rozpoczęły się one od Overpassa, na którym dość solidnie wyglądał rywal ekipy Wiktora „TaZ” Wojtasa. Maciej „destroj” Deorocki i spółka w pewnym stylu zwyciężyli tę mapę – 16:10. Następnie oba zespoły przeniosły się na Vertigo, które było zdecydowanie bardziej zacięte. Rywalizacja toczyła się do 30. rundy, aż ostatecznie z wygranej 16:14 cieszyła się drużyna Dawida „Layner” Falczyńskiego. Dzięki osiągnięciu wyniku 2:0 Gamelaxy zgarnęło trzy punkty w tabeli.

Chwilę później wystartował pojedynek, w którym AVEZ Esport podjęło Actine PACT. W tych rozgrywkach potrzebne były trzy mapy, żeby rozstrzygnąć, kto jest lepszą formacją. Koniec końców byli nią podopieczni Vincenta „VinS” Jozefiaka, który po przegranej na Overpassie – 9:16, szybko się podnieśli i pokonali przeciwnika – 16:10 na Duście2 i 16:3 na Nuke'u. Grono Kacpra „darko” Ściery dopisało sobie więc dwa oczka na konto w PLE.

7. kolejka Polskiej Ligi Esportowej zaplanowana jest na 25-26. listopada. Zobaczymy podczas niej m.in. starcie Illuminar Gaming Honoris. Warto podkreślić, że do tej pory nikt nie zatrzymał iHG w obecnym etapie zawodów. Przed paczką Filipa „NEO” Kubskiego zatem ciężkie wyzwanie.