Właśnie rozpoczął się weekend, podczas którego poznamy najlepszy zespół jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. W grze o trofeum pozostało Aristocracy, Wisła All in! Games Kraków, x-kom AGO oraz Illuminar Gaming.

Wyżej podane formacje, to bez wątpienia czołówka polskiej sceny CS:GO. Co ciekawe – tym razem ekipy na wspomnianych zmaganiach nie zawalczą jedynie o złoty medal, piękny puchar i nagrodę finansową, ale również o coś znacznie ważniejszego dla każdego z uczestników. Mowa o slocie w zamkniętych europejskich kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Turnieju, podczas którego każdy chciałby się pojawić. Wydarzenia, które jest niezwykle ważne dla Polaków.

To przecież na nim w 2014 roku doszło do historycznego zwycięstwa Majora w wykonaniu Virtus.pro. Niestety do tej pory nikt z naszego kraju nie była nawet blisko powtórzenia osiągnięcia NEO i spółki. Musimy zatem wierzyć, że zespołowi, który triumfuje na ESL MP, uda się następnie wspiąć na wyżyny swoich możliwości i przejść przez eliminacje do prestiżowej imprezy, która standardowo odbędzie się w Spodku.

Niżej przedstawiamy Wam harmonogram półfinałów ESL Mistrzostw Polski.

  • 17:00 Poland Aristocracy vs. Poland x-kom AGO
  • 20:00 Poland Illuminar Gaming vs. Poland Wisła All! in Games Kraków

Patrząc na te spotkania, faworytem w nich możemy nazwać podopiecznych loorda i drużynę oskarisha, ale pamiętajmy – mecze na krajowym podwórku rządzą się swoimi prawami. Może się w nich wydarzyć praktycznie wszystko!

Transmisję w języku polskim z ESL MP znajdziecie na tym kanale.