Gdy w Complexity wszystko zaczęło się układać i zmierzać w dobrą stronę, nadszedł pierwszy kryzys nowego składu. Z drużyny odchodzi Owen „oBo” Schlatter, który zdecydował się wrócić do domu.

O całym zajściu poinformował CEO organizacji – Jason Lake – na oficjalnej konferencji prasowej. 17-latek samodzielnie zdecydował o przesunięciu siebie na ławkę rezerwowych. Powód? Przypomnijmy, że Complexity od dłuższego czasu gra na europejskiej scenie, oBo jest jednak Amerykaninem. Nastolatek zdecydował się po prostu na powrót do domu. Pierwotnie Schlatter do USA miał wrócić po zakończeniu play-offów ESL Pro League, które zaplanowano na 29 września – 4 października. Zawodnik zmienił jednak swoją decyzję w ostatniej chwili i już dziś był na lotnisku, by wracać do Ameryki Północnej.

17-latek nie pozostanie jednak bez opieki – Complexity ma zająć się znalezieniem dla niego drużyny, która swoje mecze rozgrywa w Ameryce Północnej. Ponadto organizacja rozpoczęła już poszukiwania nowego gracza do swojego podstawowego składu. Lake zapewnia, że postarają się o jak najlepszego gracza, wyklucza jednak wykup z innych organizacji, nazywając buyouty „absurdalnymi”.

Tymczasowo na serwerze w roli gracza pojawi się Jamie „keita” Hall – czyli dotychczasowy trener drużyny. Brytyjczyk zastąpi oBo na czas zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Fall. Większe problemy będą ze zmianami w EPL-u – wygląda bowiem na to, że zespół nie znajdzie odpowiedniego zastępstwa na czas.