Już dziś rozpoczyna się IEM Global Challange 2020, który w puli nagród posiada aż pół miliona dolarów. W zawodach wezmą udział najlepsze drużyny globu, a zwycięzca może być tylko jeden.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w IEM Global Challange. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Germany BIG

*Kurs forBET:
3.42 : 1.28

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 15.12.2020

France Vitality

Faworytem tego starcia wydaje się Vitality, które jeszcze nie tak dawno wygrało BLAST Premier w finale gromiąc Astralis. Francuzi są obecnie liderem rankingu HLTV i nie zapowiada się na to, że w ciągu najbliższych tygodni ktoś ich zdetronizuje. Na korzyść formacji Zyw0o przemawia również wynik w ostatnim starciu na BIG. Niemiecki skład został pokonany 2:1, choć o wyrównanej grze nie można było tutaj mówić. Druga i trzecia mapa zakończyła się w ekstremalnie szybkim tempie, gdyż syrsoN i spółka nie zdobyli na nich łącznie nawet pięciu punktów. Nie należy jednak w stu procentach skreślać BIG. Zawodnicy na pewno dogłębnie przeanalizowali tamto spotkanie i wyciągnęli wiele wniosków, które mogą zaowocować w kolejnych potyczkach.

Denmark Astralis

*Kurs forBET:
1.15 : 4.82

Data rozpoczęcia
godz. 15:30, 15.12.2020

European Union Complexity

Complexity zmaga się ze sporymi problemami kadrowymi. Ze względu na problemy zdrowotne skład opuścił poizon, który skupi się teraz na powrocie do pełni sił. Nie wiemy aktualnie, kto zapełni lukę po jego odejściu, lecz na pewno odbije się to na dyspozycji organizacji. Ich rywalem będzie Astralis, które powróciło do świetnej formy, a na BLAST Premier zajęło drugie miejsce, w finale ulegając Vitality. Warto również wspomnieć o rewelacyjnym początku miesiąca w ich wykonaniu. Dupreeh i spółka zwyciężyli europejską odsłonę DreamHack Masters Winter, dzięki czemu ich kieszenie powiększyły się o $60,000.

Russian Federation Na`Vi

*Kurs forBET:
1.50 : 2.47

Data rozpoczęcia
godz. 19:00, 15.12.2020

Brazil FURIA

Na sam koniec czeka nas chyba najciekawsze starcie. FURIA jest obecnie najlepszą drużyną z Ameryki i co jakiś czas bardzo pozytywnie nas zaskakuje. Brazylijczycy do tego grają bardzo fajnego Counter Strike'a, który jest niezwykle przyjemny do oglądania. Naprzeciw nich znajduje się jednak Na`Vi, które posiada w swoim składzie jednego z najlepszych graczy na świecie. Mowa tutaj oczywiście o świetnym Ukraińcu, kryjącym się pod nickiem s1mple. Jedenastego grudnia mogliśmy oglądać rywalizację między tymi dwoma ekipami. Wtedy lepiej zaprezentowało się Natus Vincere, które do zwycięstwa potrzebowało jedynie dwóch map. Warto również zaznaczyć, że rosyjska organizacja dokonała zmiany między mapami, która wyszła im na bardzo duży plus.

* – kursy z dnia 15.12.2020 r. z godziny 08:00