Miłosz „mhL” Knasiak nie będzie dalej reprezentował x-kom AGO. Polski snajper dziś oficjalnie zmienił organizację – dołączył do mousesports, w którym będzie częścią akademii.

Polska flaga przy mouz NXT stała się faktem. Na pokładzie akademii mousesports pojawił się bowiem trzeci Polak. Do Kamila „siuhy” Szkaradeka i Huberta „szejn” Światłego, czyli duetu, który działa z Myszami od 6. miesięcy dołączył jeszcze Miłosz „mhL” Knasiak, który dotychczas związany był z x-kom AGO.

Miłosz w barwach Jastrzębi stawiał swoje pierwsze poważniejsze kroki w karierze. Do głównego składu trafił po przejściu obserwacji i szybko zaczął udowadniać, że warto było wyciągnąć do niego rękę. Wygrywał turnieje, pokazywał się ze świetnej strony indywidualnej. We wrześniu 2020 udał się jednak na przerwę od profesjonalnej gry, aby dokończyć szkołę i zdać maturę.

Gdy wrócił do gniazda w listopadzie 2021 roku, błyskawicznie osiągnął sukces dostając się do ESL Pro League z odświeżoną dywizją AGO. Następnie natomiast drużyna mhLa zwolniła tempo. Do końca roku nie zwyciężyła już żadnych zmagań zawodząc m.in. podczas V4 Future Sports Festival, finałach PGE Dywizji Mistrzowskiej – Polskiej Ligi Esportowej i Gdańsk Games. Coś ewidentnie przestało działać. AGO nad naprawą dyspozycji będzie musiało sobie radzić bez Knasiaka.

Ten rozpoczyna międzynarodową przygodę w akademii mousesports, która jest najlepszą akademią na scenie – dwukrotnie zdobyła tytuł mistrza WePlay Academy League. Miłosz wypełnił w niej lukę po AWPerze Ádámie „torzsi” Torzsásie, który otrzymał propozycję gry w pierwszym składzie niemieckiego klubu.

Zespół mouz NXT wygląda teraz tak:

  • Poland Kamil „siuhy” Szkaradek
  • Poland Hubert „szejn” Światły
  • Poland Miłosz „mhL” Knasiak
  • Germany Jon „JDC” de Castro
  • Israel Dorian „xertioN” Berman
  • Denmark Dennis „sycrone” Nielsen – trener

Debiut odbędzie się dziś o godzinie 17:00. Myszy przystąpią do nowego sezonu WePlay Academy League, w którym na start podejmą Eternal Fire Academy.