x-kom AGO wraca do rywalizacji w ESL Pro League. Polacy dzisiaj zagrają mecz z ENCE w ramach 5. kolejki dwunastego sezonu.

  • Poland x-kom AGO – Finland ENCE

Po dwóch dniach odpoczynku x-kom AGO wraca do CSowej „Ligi Mistrzów” – Polacy zmierzą się dzisiaj z ENCE. Jak wygląda ostatnia forma Finów? allu i spółka po powrocie z wakacji prezentują o wiele lepszą formę niż jeszcze na wiosnę. Wystarczy spojrzeć na obecny sezon EPL – ENCE ma już na koncie trzy zwycięstwa, pokonując będące w formie Heroic, zawsze groźne Natus Vincere i faworyta ligi G2. W rezultacie fiński skład znajduje się na 2. miejscu w tabeli grupy A, zaraz za plecami NaVi.

x-kom AGO jest z kolei na drugim biegunie, zajmuje obecnie przedostatnie miejsce. Początki w 12. sezonie EPL nie były łatwe dla Jastrzębi, a ostatnie porażki 0:2 z NaVi i OG to solidne lekcje CSa od europejskiej czołówki. Z ENCE zapowiada się kolejna trudna przeprawa. To już nie jest ten sam zespół, co na początku roku 2020, kiedy AGO i Finowie stoczyli wyrównany pojedynek.

Z drugiej jednak strony ENCE dziś wystąpi bez swojego trenera – Twisty. Kilka dni temu  organizacja zawiesiła 33-latka za korzystanie z coach bugu w 2017 roku. Pytanie, czy brak trenera na serwerze będzie tak odczuwalny, by otworzyła się furtka dla AGO do potencjalnego zwycięstwa. O tym dowiemy się dzisiejszej nocy – mecz bowiem rozpocznie się dopiero o godzinie 21:00. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale Polsat Games 2.