Rzadko kiedy moglibyśmy powiedzieć, że kwalifikacje do BLAST Premier Spring Showdown w regionie północnej Europy mogłyby zainteresować polskiego widza. Tym razem jest jednak inaczej, gdyż mamy dwóch przedstawicieli w tym regionie, a na dodatek grają dzisiaj oni bezpośredni mecz!

  • European Union ENCE – European Union MAD Lions

Nadszedł czas sądu – dzisiaj Europa mówi „sprawdzam” w przypadku nowego projektu MAD Lions. Pełny skład poznaliśmy jednak tak naprawdę niedawno, bo zaledwie kilka dni temu. Wśród wybrańców znalazło się miejsce dla tudsoNa, nie można zapominać także o kubenie w roli trenera. Drużyna jednak nie miała szczęścia i w debiucie zmierzy się z ENCE. Ekipa allu jest obecnie w wyjątkowej formie, o czym świadczą zwycięstwa na takie potęgi jak Vitality, G2, czy triumfy mniejszego kalibru jak mousesports i HAVU. Europejski kolektyw mocno aspiruje do znalezienia się w ścisłej czołówce kontynentu, więc w ich wypadku awans do BLAST Showdown jest niemal obowiązkiem. Nie czarujmy się – na turnieju Nordic Masters to właśnie ENCE jest głównym faworytem, któremu może zagrozić jedynie HAVU.

MAD Lions zaś to oczywiście wielka niewiadoma – zespół posiada w swoich szeregach trzech graczy, którzy byli maksymalnie nieaktywni i tudsoNa będącego bez drużyny od 10 miesięcy. Inny wynik, niż pewne zwycięstwo ENCE będzie dzisiaj ogromną niespodzianką. Pamiętajmy jednak, by nie skreślać Lwów po pierwszej porażce – to młoda drużyna, która trenuje od niedawna, ma jeszcze czas na rozwój.

Kogo jeszcze mamy w grupie B? Są to Singularity i Dignitas. Dwie najlepsze drużyny awansują do fazy play-off, trzymajmy kciuki, aby to były zespoły z Polakami na pokładzie.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

  • 12:00 Dignitas – Singularity
  • 13:30 ENCE – MAD Lions
  • 15:00 mecz wygranych
  • 16:30 mecz przegranych
  • 18:00 decydujący mecz

Transmisja spotkań odbędzie się na kanale BLASTA.