Po roku spędzonym na ławce w MOUZ, Chris „chrisJ” de Jong żegna się z organizacją. Holender poszuka nowego pracodawcy po ponad ośmiu latach współpracy z niemiecką organizacją.

Naprawdę długi rozdział dobiegł końca. W historii CS:GO nie ma gracza, który byłby związany z jednym zespołem tak długo jak chrisJ. Przez ostatni sezon de Jong nieco „zakurzył” się na ławce MOUZ, ale i tak trzeba mu oddać, że legendą Myszy pozostanie na zawsze. Holender zdobył z drużyną 8 różnych trofeów. Najbardziej pamiętnym chyba było to z IEM New York 2018, kiedy to gracz ustrzelił wręcz historycznego ace'a z AWP.

Na finiszu 2020 roku chrisJ został przesunięty na ławkę. Organizacja postawiła na młodość i świeżość, wybierając w jego miejsce Frederika „acoRa” Gyldstranda. Przez okres nieaktywności w MOUZ de Jong dostał szansę wykazania się w FunPlus Phoenix. Krążył nawet temat wykupu zawodnika, lecz Myszy nie dogadały się z chińską marką. Od lutego Holender był niemal zupełnie poza grą, występując jednorazowo na DreamHack Open November 2021.

Rozstanie może nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem ani zmianą dla MOUZ, ale to kolejny ruch w kierunku przebudowy składu. Kilka dni temu Niemcy posadzili na ławce wspomnianego acoRa, jeszcze wcześniej drużynę pożegnał Robin „ropz” Kool, a plotki krążą nadal wokół Aurimasa „Bymasa” Pipirasa. Póki co awans do głównego zespołu zaliczył snajper akademii Adam „torzsi” Torzsas, zaś negocjacje trwają z Nathanem „NBK'em” Schmittem.

Czwórka obecnych graczy MOUZ to:

Slovakia Dawid „frozen” Cernansky
Lithuania Aurimas „Bymas” Pipiras
Australia Christopher „dexter” Nong
Hungary Adam „torzsi” Torzsas