Reprezentanci Team Kinguin oraz AGO Gaming zmierzą się dziś w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Open Winter 2017, z których jeden zespół będzie miał możliwość udziału w głównym turnieju.

Niedziela to dla wielu upragniony dzień odpoczynku, jednak nie dla reprezentantów dwóch polskich zespołów – Team Kinguin oraz AGO Gaming. Ci zawodnicy dziś stoczą walkę w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju DreamHack Open Winter 2017, który odbędzie się początkiem grudnia w szwedzkim Jönköping.

Szesnaście zespołów równo o godzinie 12:00 rozpocznie swoje zmagania w eliminacjach, z których zaledwie jedna drużyna wyjdzie zwycięsko i poleci do Szwecji wziąć udział w walce o lwią część ze stu tysięcy dolarów. W stawce znajdują się takie zespoły jak EnVyUsNatus Vincere czy chociażby Gambit Esports. Czy zobaczymy tam również reprezentantów z Polski?

Zawodnicy AGO Gaming w swoim pierwszym spotkaniu podejmą francuskich graczy grających pod banderą ARES. Nie są to zbyt znane nazwiska, jednak sama ich obecność w tych eliminacjach może świadczyć o ich sile. Reprezentanci Kinguin będą mieli na początek nieco trudniejsze starcie, bowiem ich pierwszym przeciwnikiem będzie formacja North Academy. Duńscy zawodnicy niejednokrotnie udowadniali swoją wartość, dlatego też nasi rodacy będą musieli nieco się natrudzić, żeby awansować do kolejnego etapu.

Drabinka ułożyła się w taki sposób, że w wypadku dwóch zwycięstw obu naszych polskich zespołów, AGO stoczy bratobójczy pojedynek z Kinguin już w półfinale. Mimo wszystko nawet w takim przypadku polscy fani nie mogą narzekać na brak emocjonujących meczy. Zapraszamy serdecznie do wspierania polskich graczy w drodze do upragnionego tryumfu. Dla osób niemogących oglądać transmisji na żywo zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której pojawią się relacje ze spotkań obu zespołów.

  • 12:00 – Kinguin vs North Academy (bo3) – LIVE
  • 12:00 – AGO Gaming vs ARES (bo3) – LIVE