Druga tura otwartych kwalifikacji może okazać się niezwykle szczęśliwa dla polskich formacji. Aż cztery drużyny znalazły się w ćwierćfinałach.

W pierwszych kwalifikacjach żadna z rodzimych nadwiślańskich ekip nie zdołała wywalczyć sobie awansu do zamkniętego turnieju eliminacyjnego do Minora. Najbliżej było x-kom AGO, które mimo eksperymentowania ze składem, zaszło aż do ćwierćfinału, gdzie ulegli Sprout.

Druga tura eliminacji, przynajmniej póki co, idzie o wiele lepiej. Wśród najlepszej ósemki znalazły się aż cztery polskie zespoły: ex-Virtus.pro, x-kom AGO, Actina PACT oraz AVEZ Esport. Oprócz nich warto wspomnieć, że Paweł „Dycha” Dycha wraz ze Sprout również znalazł się w tym gronie. O godzinie 17:00 wystartują kolejne pojedynki, a z pozostałej ósemki wyłonione zostaną dwie najlepsze drużyny. Z kim zmierzą się nasi rodacy?

Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka staną w szranki z Nordavind, które jak dotąd dosłownie przejeżdżało się po swoich oponentach i to właśnie nordycki skład jest faworytem. Równie ciężkiego rywala trafili reprezentanci Actina PACT, którym przyjdzie zmierzyć się z Copenhagen Flames. Duńczycy ostatnio wygrali United Masters League i posiadają serię pięciu zwycięstw w internetowych turniejach.

Tym razem dla Polaków zdecydowanie lepiej ułożyła się druga część drabinki, w której zobaczymy Jastrzębie walczące z serbskim zespołem Juggernauts, zaś AVEZ rozpocznie zmagania od Sprout. O ile x-kom AGO jest zdecydowanym faworytem w swoim pojedynku, tak AVEZ będzie miało o wiele większe problemy z niemieckim składem. Warto jednak pamiętać, że ćwierćfinałowe mecze będą miały charakter best-of-one, więc szala zwycięstwa może przechylić się na korzyć każdej z drużyn.

Harmonogram:

  • 17:00 – Poland ex-Virtus.pro vs Norway Nordavind
  • 17:00 – Poland Actina PACT vs Denmark Copenhagen Flames
  • 18:00 – Mecz zwycięzców o awans
  • 20:00 – Poland x-kom AGO vs Serbia Juggernauts
  • 20:00 – Poland AVEZ vs Germany Sprout
  • 21:00 – Mecz zwycięzców o awans