Jesienne rozgrywki serii BLAST coraz bliżej. Już w sierpniu rozpocznie się faza grupowa będąca elementem BLAST Premier Fall. Agencja GAM3RS_X, z grupy Fantasyexpo, w której skład wchodzą również między innymi agencja WE!RE Fantasy oraz Polska Liga Esportowa   ponownie zadba o polskich fanów CS:GO realizując polskojęzyczną relację tych wydarzeń. Transmisja będzie realizowana z nowo powstałego studia Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego. 

Profesjonalna scena CS:GO powoli wybudza się z letargu. Już 19 sierpnia wystartuje cykl turniejowy BLAST Premier, wydarzenia otwierającego sezon jesienny. Zapoczątkują go  rozgrywki grupowe, w których zobaczymy wszystkie drużyny partnerskie ligi. Podział grup prezentuje się następująco:

Grupa A: 

 • European Union Vitality
 • Sweden NiP
 • Denmark Astralis
 • European Union OG

Grupa B:

 • Ukraine Na`Vi
 • European Union G2
 • United States Liquid
 • United States Complexity

Grupa C: 

 • European Union FaZe
 • Denmark Heroic
 • Germany BIG
 • United States Evil Geniuses

Kolejny sezon z rzędu w stawce znajdziemy polski akcent. W turnieju zagra Maciej “F1KU” Miklas, który w pierwszej połowie bieżącego roku wyfrunął z gniazda AGO na międzynarodowe wody i dołączył do ekipy OG. OG nie będzie jedyną formacją, która po raz pierwszy sprawdzi swój nowy skład. W czasie przerwy dla graczy nie próżnowali również właściciele takich marek jak Heroic, Team Vitality, czy G2 Esports. Będzie to dla nich świetny sprawdzian dotyczący ruchów transferowych.

Faza grupowa odbędzie się w dniach 19-28 sierpnia. Sześć najlepszych zespołów awansuje do jesiennych finałów, zaś pozostałe otrzymają drugą szansę na awans w turnieju BLAST Premier Fall Showdown, który zaplanowany jest w dniach 19-23 października. Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty, które mogą im zapewnić miejsce w finałach rocznych z pulą nagród równą $1.000.000.

Transmisja BLAST Premier w języku polskim dostępna będzie w serwisie Twitch na kanale twitch.tv/izakooo. Wśród komentatorów, oprócz Izaka pojawią się również Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski, Dominik Domek’ Nowakowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski oraz Michał ‘MostoW’ Mostowiec. Transmisje wspierać będą takie marki jak Displate – producent jedynych w swoim rodzaju, oficjalnie licencjonowanych metalowych plakatów dla graczy i nie tylko, WK Dzik, który podobnie jak podczas transmisji PGL Major Antwerp 2022 zadba o liczne niespodzianki na streamach oraz marka Predator wraz z Media Expert, który przygotował specjalne rabaty na komputery Predator Orion 3000 dla widzów polskiej transmisji BLAST.  Komputery Predator to przede wszystkim wydajność w kompaktowej obudowie. Wewnątrz kompaktowej, a przy tym pojemnej obudowy modelu Orion 3000 kryje się bestia, czyli niewielki, zaawansowany komputer PC z gotowym na każde wyzwanie procesorem Intel® Core™ dwunastej generacji.

Projekt BLAST realizowany będzie wprost z nowo powstałego studia izaka. Najpopularniejszy komentator CS:GO w Polsce dziś ogłosił swój nowy projekt w postaci komentatorskiego studia na warszawskiej Sadybie, którego serce będą stanowić komputery marki Predator. Dzięki temu gwiazda polskiego Counter-Strike’a będzie mogła częściej pojawiać się na esportowych transmisjach, spełniając oczekiwania swoich widzów. Więcej możecie dowiedzieć się z poniższego filmu.

Studio powstało dzięki współpracy Piotra Skowyrskiego z  agencją GAM3RS_X oraz WE!RE Fantasy, która go reprezentuje i wspiera w jego karierze.

Źródło – informacja prasowa.