14 grudnia wystartuje ostatni turniej CS:GO w 2022 roku. W BLAST Premier World Final zobaczymy osiem zespołów o najważniejszy mistrzowski tytuł w ekosystemie BLAST oraz główną nagrodę z puli $1.000.000. Polscy kibice mogą liczyć na transmisję w rodzimym języku na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, prowadzoną wprost z jego nowego studia. 

Ostatni duży turniej CS:GO w 2022 roku jest tuż za rogiem. Już 14 grudnia wystartuje BLAST Premier World Final, w którym wystąpią reprezentanci światowej czołówki, walcząc o okrągły milion dolarów. Osiem zespołów zostało podzielone na dwie grupy, wewnątrz będą rywalizować zgodnie z drabinką podwójnej eliminacji z meczami o charakterze best-of-three. Łącznie sześć składów awansuje do fazy pucharowej, a najlepsza dwójka otrzyma miejsce w półfinałach. W play-offach uczestnicy stracą margines błędu, bo obowiązującym formatem będzie drabinka pojedynczej eliminacji. 

Polska transmisja dla kibiców przeprowadzona będzie na kanale Izaka w serwisie Twitch, a za jej przygotowanie odpowiada GAM3RS_X. W gronie komentatorów i analityków zasiądą Piotr ‘Izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski oraz Mikołaj ‘Urf’ Palimąka. Polska transmisja nie odbyłaby się bez pomocy partnerów. Transmisje wspierać będą takie marki jak Displate – producent jedynych w swoim rodzaju, oficjalnie licencjonowanych metalowych plakatów dla graczy i nie tylko;  WK Dzik, który zadba o liczne niespodzianki na streamach, marka Predator wraz z Media Expert oraz platforma inwestycyjna XTB. 

Harmonogram BLAST Premier World Final 2022 wygląda następująco

Środa, 14 grudnia:

 • 07:00 – Outsiders vs Liquid
 • 10:00 – FaZe Clan vs G2 Esports
 • 13:00 – Heroic vs OG
 • 16:00 – Vitality vs Natus Vincere

Czwartek, 15 grudnia:

 • 07:00 – mecz przegranych grupy A
 • 10:00 – mecz wygranych grupy A
 • 13:00 – mecz przegranych grupy B
 • 16:00 – mecz wygranych grupy B

Piątek, 16 grudnia:

 • 12:30 – ćwierćfinał #1
 • 16:00 – ćwierćfinał #2

Sobota, 17 grudnia:

 • 12:30 – półfinał #1
 • 16:00 – półfinał #2

Niedziela, 18 grudnia:

 • 11:00 – wielki finał

Jak zawsze turnieje z serii BLAST Premier piszą ciekawe historie. Wszystkie oczy powinny być zwrócone w kierunku reprezentantów G2 Esports, dla których występ w Abu Dhabi jest ostatnią szansą na odkupienie swoich fatalnych występów w ciągu tego roku. Eksperci stawiają sprawę jasno – jeśli zespół Nikola “NiKo” Kovača znów słabo się zaprezentuje, może to oznaczać kolejne roszady kadrowe. 

Sporo do udowodnienia mają również reprezentanci OG. Skład z Maciejem “F1KU” Miklasem zakwalifikował się na światowe finały za pomocą punktów zdobywanych na przestrzeni całego roku. Według niektórych obnażyli nieprawidłowości systemu kwalifikacyjnego, wszak po relatywnie nie najlepszym sezonie, zdołali uzbierać drugą największą pulę punktów, a zdecydowaną większość z nich zdobyli za występy w fazach grupowych ekosystemu BLAST Premier. Zawodnicy mają teraz szansę udowodnić swoją wartość.

Jednym z najciekawszych występów może być gra NAVI, które zamierza mocno eksperymentować podczas BLAST Premier World Final. Jak ujawnił trener ukraińskiej formacji, w Abu Dhabi pojawią się sześcioosobowym składem i na niektórych mapach zagra siedemnastoletni Andrii „⁠npl⁠” Kukharskyi, zastępując Viktora „⁠sdy⁠” Orudzheva. Młody wychowanek akademii dostaje szansę zaprezentowania się szerszej publiczności, a docelowo może na stałe zastąpić Orudzheva.