Już wkrótce będziemy świadkami finałów 9. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki odbędą się na zapowiedzianym LAN-ie, dzisiaj poznaliśmy dalsze szczegóły.

Finaliści PGE Dywizji Mistrzowskiej spotkają się w w Warszawie, a konkretnie w Kinguin Esports Performance Center. To tam zmierzą się ze sobą o tytuł mistrza 9. sezonu, a także rozdzielą pomiędzy sobą dużą pulę nagród, która wynosi aż 100 tysięcy złotych, połowa tej kwoty trafi do zwycięzcy.

Ponadto nagrodą jest również udział w cyklu kwalifikacyjnym do BLAST Premier Fall 2021. Jest to jeden z najważniejszych i najlepiej obstawionych turniejów CS:GO na świecie. Organizatorzy pomyśleli także o indywidualnych nagrodach dla zawodników, tak jak to miało miejsce w ostatnim sezonie. Tym razem fundatorem nagrody jest Marcin Gortat, jeden z inwestorów ligi. Były koszykarz przenosząc kulturę NBA do esportowego świata, wprowadził na salony PLE nagrodę MVP turnieju.

Lanowe rozgrywki nadawać będziemy na żywo aż z trzech różnych miejsc. Esportową historię tworzymy wspólnie z graczami i fanami, dlatego cieszę się, że jako Polska Liga Esportowa stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Niezmiennie dbamy o profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie, oferując przy tym wyjątkowe emocje. Tym razem – ku zaskoczeniu środowiska gamingowego i po tak długo wyczekiwanej przez wszystkich przerwie – znowu gramy na stacjonarnym evencie – przekazał Radosław Wójcik, Head of Communication & PR w Polskiej Lidze Esportowej.

Finały LAN-owe odbędą się w najbliższy weekend, tj. 28-30 maja. W turnieju wezmą udział na pewno Izako Boars i MAD DOG'S PACT, o kolejne dwa sloty grają jeszcze HONORIS, Wisła All in! Games Kraków, Illuminar Gaming i PGE Turów Zgorzelec. Komplet finalistów poznamy w najbliższą środę.