Wczoraj rozegrano finałowy mecz drugich eliminacji do Polskiej Ligi Esportowej. O miejsce w sezonie zasadniczym walczyły ze sobą Grubasy oraz SKiLLDoDGERS w pojedynku na zasadach BO3. Choć początek spotkania był bardzo zacięty, to GruBy i z kolegami nie dali swoim przeciwnikom szans, pewnie wygrywając 2:0.

Na pierwszej mapie, Cobblestone, Grubasy zaczęły grę po stronie CT. W bardzo dobrym stylu zgarnęli pierwsze sześć rund, jednak ich przeciwnicy pozbierali się w ataku i zaczęli gonić wynik. Chwilę później to SKiLLDoDGERS byli na prowadzeniu po serii udanych ataków i tylko dobra końcówka pierwszej połowy pozwoliła zamknąć ją Grubasom na swoją korzyść. Po zmianie stron GruBy z ekipą nie wypuścił szansy z rąk i po wygranej pistoletówce ustabilizował kilkorundowe prowadzenie, nie oddając do już do końca – 16:11.

SKiLLDoDGERS mieli szansę odegrania się na mapie Cache. Niestety zjadła ich chyba presja, gdyż rozpoczęli fatalnie, zupełnie nie radząc sobie z atakowaniem bombsajtów. Chaotyczne akcje nie przynosiły efektu i na Grubasów zapisane zostało już 9 oczek. Pierwszy sukces przyniosła runda numer 10, gdzie udało im się zaskoczyć antyterrorystów szybkim rushem z pistoletami. Niestety okazało się rychło, że to jedyna zdobycz SKiLLDoDGERS w pierwszej połowie. Comeback z wyniku 1:14 zdarza się niezwykle rzadko i tym razem również do niego nie doszło. Co prawda mierny wynik dało się nieco podreperować wygraną pistoletówką i anti-eco, ale Grubasy szybko opanowały sytuację i szybko zamknęły wynik, ustalając go na 16:5, a kończąc całe spotkanie 2:0.

Tym samym udało się im zdobyć jedno z miejsc w Polskiej lidze Esportowej, gdzie łączna pula nagród wynosi 240 000 złotych. Aktualnie trwają zapisy do ostatniej rundy kwalifikacji, zaś zmagania w jej ramach będziecie mogli obejrzeć na kanale ESPORT NOW już w najbliższy poniedziałek od godziny 18:00.