Wisła Kraków dzielnie walczyła, ale ostatecznie po wyrównanym trzymapowym pojedynku musiała uznać wyższość GODSENT. Od porażki fazę Conference ESL Pro League rozpoczyna także Sprout KEia.

Pierwsza mapa nie zapowiadała jednak tego, że Wisła Kraków aż tak bardzo postawi się Brazylijczykom. Na Nuke’u zawodnicy Białej Gwiazdy zostali zdemolowani przez swoich przeciwników, którzy oddali Polakom zaledwie 6 rund.

Na Overpassie kontrolę nad spotkaniem przejęła jednak nadwiślańska ekipa. Zespół SZPERA wypracował sobie po pierwszej połowie solidną pięciopunktową przewagę, którą po zmianie stron tylko powiększył, kończąc pojedynek w rundzie numer 23.

Do decydującej batalii doszło na Anciencie, gdzie GODSENT wywalczyło sobie pięć rund meczowych. Tych formacji latto nie udało się jednak wykorzystać. Ekipie Goofy’ego udało się doprowadzić do dogrywki, w której górną byli niestety Brazylijczycy.

Od porażki przygodę z fazą Conference ESL Pro League rozpoczęło także Sprout z KEiem na pokładzie. Zespół Polaka uległ 1 do 2 Extra Salt i w kolejnym meczu zmierzy się z Renewal. Niemiecko-polski zespół będzie w tym spotkaniu ogromnym faworytem.

Wyniki meczów:

Poland Wisła Kraków 1:2 GODSENT Brazil

Germany Sprout 1:2 Extra Salt United States