Piątek jest kolejną okazją, by obejrzeć polskie zespoły w internetowych zmaganiach. Swoje ostatnie mecze w składzie z kap3rem, phrem i SZPERO rozegra AGO Esports. Ponadto, na serwerach zobaczymy też Izako Boars i Virtus.pro.

Dzień z polskimi drużynami rozpocznie się o godzinie 12:55, kiedy AGO Esports podejmie AVANGAR. Będzie to mecz drabinki przegranych w ramach UCC Summer Smash. Jak już wiemy, dla „Jastrzębi” to jedno z ostatnich spotkań w obecnym składzie, bowiem 1 lipca organizacja rozstanie się z trzema zawodnikami. Kazachów również nie omijają problemy kadrowe, ponieważ niedawno zdecydowali się oni na zmianę. Na papierze wygląda ona obiecująco – AdreN powinien wnieść do ekipy sporo umiejętności i doświadczenia. Wszystko trzeba jednak udowodnić na serwerze, a jedną z okazji na to będzie starcie z AGO.

O godzinie 15:00 Virtus.pro spróbuje zrewanżować się Nemiga w LOOT.BET Smack My Beach Cup. Polacy mierzyli się z rywalem z Białorusi w meczu otwierającym grupę C, lecz na pewno nie zaliczą go do udanych, ponieważ na dwóch mapach zdobyli zaledwie dziesięć rund. Następnie MICHU i spółka pokonali Chaos, dzięki czemu zachowali szanse na play-offy. Wszystko rozstrzygnie się właśnie podczas dzisiejszego starcia.

Na koniec dnia czekają nas polskie derby w GameAgents League Season 3. W ćwierćfinale tego turnieju do walki staną Izako Boars oraz AGO Esports. Obie drużyny zdołały przebrnąć przez fazę grupową, która była rozgrywana w systemie szwajcarskim. Zwycięzca pojedynku awansuje do półfinału, gdzie zmierzy się z triumfatorem meczu Chaos vs Nemiga.

  • 12:55 – Poland AGO Esports vs Kazakhstan AVANGAR – UCC Summer Smash – stream
  • 15:00 – Belarus Nemiga vs Poland Virtus.pro – LOOT.BET Smack My Beach Cup – stream
  • 17:00 – Poland Izako Boars vs Poland AGO Esports – GameAgents League Season 3 – stream