Niemalże wszystkie topowe zespoły z Polski rozpoczną dziś przygodę z kwalifikacjami do DreamHack Masters Europe, turnieju z pulą nagród wynoszącą $160.000.

Dzisiejszego wieczora wystartują otwarte kwalifikacje do DreamHack Masters Spring, który podobnie do reszty wydarzeń esportowych, został przeniesiony w pełni do internetu. Wśród uczestników znalazły się same najlepsze zespoły z Europy, a oprócz tego dwa miejsca przeznaczone zostały dla ekip z kwalifikacji.

Do rozgrywek eliminacyjnych zapisała się cała polska śmietanka, nie licząc x-kom AGO. Jastrzębie nie będą mogły wziąć udziału w kwalifikacjach ze względu na spotkania rozgrywane w Home Sweet Home Cup 2, w którym do wygrania jest $40.000. Furlan i spółka rozpoczęli ten turniej od przegranej, przez co o 17:50 staną w szranki z Singularity grając o utrzymanie w zawodach.

Wracając do DreamHacka, na liście uczestników otwartych kwalifikacji znajdziemy: Illuminar, Wisłę All in! Games Kraków, AVEZ, CLEANTmix, Actinę PACT, Izako Boars, czy Pompa Team. Nie zabraknie również polskich akcentów w międzynarodowych ekipach, w postaci Filipa „tudsoNa” Tudeva oraz Pawła „dychy” Dychy. W tym momencie do rozgrywek zapisało się około 350 drużyn, które już o godzinie 18:00 wystartują z pierwszymi spotkaniami.

Z wszystkich uczestników wyłącznie cztery ekip awansują do zamkniętych kwalifikacji, gdzie czekają już następujące drużyny: forZe, GODSENT, Virtus.pro oraz OG. Zamknięty turniej eliminacyjny wystartuje 18 kwietnia.