Wtorek to dzień, kiedy mamy okazję śledzić polskie mecze od rana do wieczora, dosłownie. Startujemy bowiem z rozgrywkami Spring Sweet Spring oraz LOOT.BET, a na wieczór oglądamy bratobójczy pojedynek o IEM Summer 2021!

  • Belgium EC Brugge – Poland Izako Boars 

Dzień rozpoczynają Dziki, które zmierzą się z EC Brugge w ramach fazy grupowej Spring Sweet Spring. Co ciekawe, w belgijskiej ekipie znajduje się również miejsce dla dwóch Polaków – są to matty (notabene były gracze IB) oraz n0tice. Zespół notuje ostatnio coraz lepsze wyniki i coraz częściej pojawia się na arenie międzynarodowej. Teraz Izako Boars będzie miało szansę przetestowania umiejętności polsko-belgijskiej ekipy. Problemem Dzików może być to, że skończyli oni swój poprzedni mecz we wtorek po północy, a z EC Brugge grają po zaledwie kilku godzinach snu. No cóż, taki klimat turniejów od Relog… Co warto zaznaczyć – jest to ostatnia możliwość potknięcia – obie drużyny bowiem mają już bilans 0-1 w rozgrywkach. Druga porażka nie wykluczy ich z turnieju, ale wyczerpie limit pomyłek.

  • United Kingdom Endpoint – Poland Anonymo 

Chwilę później startują gracze Anonymo, którzy rozpoczynają fazę grupową LOOT.BET Season 9. Rywalem Polaków będzie Endpoint, czyli naprawdę wymagająca drużyna, ale już nie tak groźna, jak jeszcze kilkanaście dni temu z flameZem w składzie. Mimo wszystko to Brytyjsko-europejski zespół jest faworytem tego meczu. Anonymo ostatnio znajduje się w fatalnej formie, co sprowadza na drużynę coraz więcej krytyki. Pora się obudzić, rozgrywki LOOT.BET mogą być dobrą trampoliną na odbicie się od dna.

  • France Ambush- Poland M1 EDEN

W południe wracamy do rozgrywek Spring Sweet Spring, w których M1 EDEN zmierzy się z Ambush. Rywalizacja wydaje się nie mieć nawet drobnego faworyta. Obie drużyny niemalże są sąsiadami w rankingu HLTV, rzadko prezentują swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, a jeśli to robią, to raczej przegrywają. Bilans obu drużyn wynosi 0-1, także to spotkanie jest bardzo ważne w kontekście dalszej walki w fazie grupowej. Przy 0-2 istnieją bardzo nikłe szanse, by któraś z tych ekip zdołała wrócić do gry o awans do play-offów.

  • Poland Izako Boars – Poland CLEANTmix

Mimo, że jest to jedyne spotkanie BO1, to zapowiada się najciekawiej. Dlaczego? Przez wagę rozgrywek. Są to w końcu otwarte kwalifikacje do IEM Summer 2021, a Izako Boars i CLEANTmix to ostatnie polskie drużyny na tym etapie rozgrywek. Jest to ćwierćfinał, a do zamkniętych kwalifikacji awansują dwie najlepsze ekipy. Tym samym mamy już pewność, że jeden polski przedstawiciel zagra bezpośredni mecz o bilety do dalszego etapu. Pytanie tylko, który. Wiele wskazuje na Izako Boars, ale w BO1 nie należy skreślać nikogo. Zwycięzca zagra w półfinale z lepszym z pary SKADE – Endpoint. Transmisja polskich derbów zapewne będzie streamowana przez polski kanał, w momencie pisania tego tekstu nie posiadamy jednak informacji, przez który.

Harmonogram spotkań:

  • 9:00 Belgium EC Brugge – Poland Izako Boars – transmisja
  • 9:30 United Kingdom Endpoint – Poland Anonymo – transmisja
  • 12:00France Ambush- Poland M1 EDEN – transmisja
  • 18:00 Poland Izako Boars – Poland CLEANTmix