Dzisiaj czekają nas ważne rozstrzygnięcia w internetowych pucharach, a w środku całego zamieszania znajdują się polskie drużyny. Izako Boars zagra z ENCE o finał Malta Vibes Knockout Series 1, z kolei x-kom AGO powalczy o finał IronWar Grand Prix 2021.

  • European Union ENCE – Poland Izako Boars 

Jedno wiemy na pewno – będziemy mieli polskich graczy w finale Malta Vibes Knockout Series 1. W jednym z półfinałów zmierzą się się bowiem ENCE i Izako Boars. Stawka turnieju jest spora, bo gra toczy się o 25 tysięcy dolarów nagrody głównej. Oczywistym faworytem spotkania jest ENCE – europejski kolektyw przedarł się przez drabinkę w imponującym stylu, nie tracąc dotychczas nawet mapy. Spora w tym zasługa Pawła „dycha” Dychy i Olka „hades” Miśkiewicza, ale także reszta zespołu gra naprawdę dobrze. Wynikiem tego jest 19. miejsce w rankingu HLTV. Jeśli ENCE chce na stałe wejść do światowej elity, to musi takie turnieje, jak Malta Vibes wygrywać lekką ręką. Dziki postarają się postawić opór, ale będzie to bardzo ciężkie zadanie.

  • Russian Federation bankaPEPSI – Poland x-kom AGO

Równoległe będzie toczyć się spotkanie x-kom AGO, które zmierzy się z rosyjskim bankaPEPSI. To mecz w ramach 1. rundy zamkniętych kwalifikacji Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 3, do których Jastrzębie dostali zaproszenie. Polacy to najwyżej rozstawiona drużyna w stawce, awans do turnieju głównego jest więc obowiązkiem w ich przypadku, zwłaszcza, że czeka ich niezbyt wymagająca drabinka. Ponadto rosyjski zespół jest ewidentnie bez formy, w ostatnich dwóch tygodniach przegrał prawie wszystkie spotkania. AGO z kolei ma serię czterech wygranych z rzędu, warto ją podtrzymać.

  • Sweden GamerLegion – Poland Wisła All in! Games Kraków

Przenosimy się do innych rozgrywek, a dokładnie do Pinnacle Fall Series 1 Regionals. Wisła obecnie posiada w nich bilans 1-1 i dziś zmierzy się z GamerLegion w ramach 3. kolejki. Typowe spotkanie 50-50, Biała Gwiazda zdecydowanie bardziej lubi grać na drużyny zza granicy, niż z Polski, wierzymy więc w dobry wynik w ich wykonaniu.

  • Poland x-kom AGO – Russian Federation BEZ ZP

Wracamy do AGO, ale zmieniamy rozgrywki, po południu Jastrzębie zagrają półfinał IronWar GrandPrix 2021 z BEZ ZP. Rosjanie to drużyna, która słynie z weteranów – GuardiaNa i seizeda, ostatnio jest nawet w niezłej formie, o czym świadczą 4/5 zwycięstw. Polacy to jednak nie są ich wymarzeni rywale, zwłaszcza, że obie drużyny spotkały się ze sobą zaledwie tydzień temu – wówczas AGO bezproblemowo pokonało BEZ ZP. Tym razem powinno być podobnie. Potencjalny finał Jastrzębie zagrają z wygranym pary ONYX – SKADE, a za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju przysługuje nagroda w wysokości 12,5 tysiąca dolarów.

  • Spain Movistar Riders – Poland Wisła All in! Games Kraków

Dzień kończymy z Wisłą Kraków, która zagra dziś jeszcze w ESEA Premier. Polacy zmierzą się z Movistar Riders i w tym starciu są faworytami bukmacherów i społeczności. Dla Białej Gwiazdy będzie to pierwszy mecz nowego sezonu ESEA Premier, Hiszpanie zaś mają za sobą jedno spotkanie, które zakończyło się porażką. Dzisiaj niech nie będzie inaczej.

Harmonogram spotkań:

  • 13:00 European Union ENCE – Poland Izako Boars – transmisja
  • 13:00 Russian Federation bankaPEPSI – Poland x-kom AGO – transmisja
  • 15:00 Sweden GamerLegion – Poland Wisła All in! Games Kraków – transmisja
  • 17:00 Poland x-kom AGO – Russian Federation BEZ ZP – transmisja
  • 19:00 Movistar Riders – Poland Wisła All in! Games Kraków