Polski zespół coraz bliżej lanowych finałów SL i-League Invitational, które odbędą się już za niecałe dwa tygodnie!

W ramach kwalifikacji do SL i-League Invitational były zespół Lounge Gaming zmierzył się z rosyjskim Gambit Gaming. Polacy dzięki zwycięstwu nad Rosjanami zagrają w meczu o trzecie miejsce, które kwalifikuje się na wyjazd do Kijowa, by mierzyć się z takimi zespołami jak Luminosity, Na'Vi czy Virtus.pro.

Pierwsza mapa: Mirage – ex-Lounge Gaming 16:6 (6:9; 0:7) Gambit Gaming

Możliwość wyboru stron zapewnili sobie reprezentanci Gambit Gaming dzięki wygraniu rundy nożowej. Nasi rodacy to starcie rozpoczęli po stronie atakującej, gdzie udało im się wygrać pistoletówkę i zapewnić sobie przewagę ekonomiczną nad przeciwnikiem. Polacy coraz bardziej oddalali się z wynikiem od rosyjskiej formacji, która ostatecznie zdołała w niewielkim stopniu nadgonić byłych reprezentantów Lounge Gaming. Na półmetku prowadzili podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego (9:6). Po zmianie stron polskiej ekipie świetnie wychodziła gra w roli antyterrorystów i nie oddali oni żadnej rundy rywalowi, kończąc pierwszą mapę z wynikiem 16:6 na swoją korzyść.

Druga mapa: Cache – ex-Lounge Gaming 16:4 (11:4; 5:0) Gambit Gaming

Po raz kolejny zawodnicy Gambit Gaming mają możliwość wyboru stron, stawiając po raz kolejny na antyterrorystów. Kolejny raz pistoletówka padła łupem polskiego zespołu, dając im przewagę pieniężną nad przeciwnikiem. Mogliśmy oglądać powtórkę z pierwszej mapy, gdzie to Polacy wypracowywali sobie przewagę nad rosyjską formacją, lecz tym razem udało im się wygrać więcej rund w pierwszej połowie, kończąc ją z wynikiem 11:4. Po zmianie stron Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i jego koledzy zdeklasowali Rosjan, wygrywając wszystkie kolejne pojedynki. Mapa Mirage skończyła się z wynikiem 16:4 na korzyść byłych reprezentantów Lounge Gaming.