Według danych SteamDB, Polacy są jedną z najliczniejszych grup etnicznych grających oficjalne mecze rankingowe w CS:GO.

Counter-Strike jest głęboko zakorzeniony w kulturze polskiego gamingu. Od czasu premiery pierwszych edycji cieszy się wielką popularnością, a wersja „1.6” została nad Wisłą owiana wręcz kultem. Nie powinno więc dziwić, że Counter-Strike: Global Offensive również cieszy się sporą popularnością w Polsce.

Jednak jak wypada liczba polskich graczy na tle całej Europy? Według danych portalu steamDB.info, Polacy są czwartą najliczniejszą grupą etniczną na oficjalnych serwerach. Mówiąc o dokładnych liczbach musimy przyjrzeć się dokładnemu dniu. Weźmy na warsztat 19 listopada, czyli moment, w którym pojawiła się operacja Shattered Web, a zarazem na wszystkich serwerach pojawiła się rekordowa liczba graczy w ciągu ostatnich 30 dni.

Najliczniejszą grupą byli wtedy gracze z Europy Północnej (geograficznie głównie: Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja) – 118,210 graczy, czyli stanowili aż 20% ogółu. Później kolejno możemy zobaczyć Europę Zachodnią – 75,384 graczy oraz Europę Wschodnią – 64,332 graczy. Jednak z samej tylko Polski pojawiło się wtedy 48,017 osób, co stanowi 8.34% wszystkich użytkowników CS:GO! Poniżej Polski plasują się chociażby Ameryka Południowa, Szanghaj, czy Hiszpania.

Oto jak prezentuje się omawiany wykres: