Ruszają play-offy IEM Summer 2021. Dzisiaj będziemy świadkami dwóch ćwierćfinałów – w jednym z nich zagrają Evil Geniuses z MICHEM na pokładzie.

  • Russian Federation Gambit – United States Evil Geniuses

Umówmy się – na IEM Summer nie dało się gorzej trafić. Gambit to w ostatnich miesiącach najlepsza drużyna na świecie, wygrywająca najważniejsze turnieje, bardzo rzadko przegrywająca. Na bieżących rozgrywkach Rosjanie jednak już raz się potknęli i miało to miejsce z nie tak mocnym Vitality. Być może tutaj trzeba byłoby szukać możliwych momentów słabości tak mocnej drużyny, jaką jest Gambit.

Jest jednak coś jeszcze – jak wszyscy wiedzą, potęga Gambitu urosła na internetowej polskiej ziemi, na IEM Katowice 2021. To tam Hobbit i spółka sięgnęli po raz pierwszy po zwycięstwo na dużym turnieju i od tamtego momentu przejęli pałeczkę najlepszej drużyny na świecie. W Katowicach Gambit przegrał tylko raz – właśnie z Evil Geniuses. Co prawda był to trochę inny skład, ale trzon drużyny pozostał.

EG zaś na IEM Summer urosło, w końcu zaczęło przypominać taką drużynę, o jakiej marzyliśmy. MICHU bardzo dobrze odnalazł się w zespole, często jest liderem i przejmuje inicjatywę. Geniusze zdążyli na turnieju już zaskoczyć – przede wszystkim pokonaniem Heroic 2:1. Duńczycy zaś to ta sama półka, co Gambit, więc można dzisiaj po cichu liczyć nawet na wyeliminowanie Rosjan z rozgrywek. Jeśli by się to udało, to byłaby to największa sensacja IEM-u, a także olbrzymi sukces Evil Geniuses. Być może taka wygrana na dobre napędziłaby dopiero dogrywającą się drużynę.

Harmonogram IEM-u na dziś:

  • 16:45 France Vitality – Cambodia Virtus.pro
  • 20:00 Russian Federation Gambit – United States Evil Geniuses

Transmisja wszystkich spotkań odbędzie się na kanale ESL.