Podczas gdy w Europie toczą się boje w ramach StarLadder i-League Invitational #1, w USA zespoły z tego rejonu walczą o miejsce w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016. Dwie najlepsze drużyny, prócz nagród pieniężnych, załapią się do kwalifikacji do majora.

  • GRUPA A

W tej grupie faworytem okazali się Brazylijczycy z Tempo Storm. Zawodnicy Ci już nie raz udowodnili, że obok Luminosity Gaming, są jedną z najlepszych drużyn tego regionu. Tym razem bez żadnego problemu wygrali z Team SoloMid (16:7) oraz po wyrównanym meczu z NRG eSports (16:13). Te dwa zwycięstwa zagwarantowały im pierwsze miejsce w tabeli, co oznacza, że mają zagwarantowane miejsce w półfinałach.

W środku tabeli znajdują się wspomniani wcześniej NRG eSports i Team SoloMid, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Obydwa zespoły wygrały z Team Kaliber oraz przegrały z Tempo Storm. Mając bilans wygranych 1-1, zagrają mecz i wyjście z grupy i dziś rozstrzygnie się kto trafi do półfinałów.

Ostatnie miejsce zajęli Team Kaliber wygrywając na dwóch mapach jedynie 17 punktów (16:13 z NRG, 16:4 z TSM). Wracają do domu z przysłowiowym „kwitkiem”.

  • GRUPA B

Tutaj niezaprzeczalnie najlepszą ekipą okazali się OpTic Gaming. Zajęli pierwszą pozycję w grupie, oddając w dwóch meczach tylko 3 rundy swoim przeciwnikom. Wygrali z WinOut.net (16:2) i Selfless Gaming (16:1). OpTic Gaming również trafia bezpośrednio do półfinałów.

O wyjście z fazy grupowej zmierzą się ze sobą WinOut.net i Selfless Gaming. Obydwa zespoły zarobiły po jednym zwycięstwie dzięki Winterfox. Zmierzą się oni w pojedynku, o wyjście do następnego etapu turnieju, jakim są play-offy.

Najsłabszą tym razem drużyną okazali się Winterfox. Oni już też wracają do domu z pustymi rękoma.

  • Dalszy harmonogram na dziś:

18:00 – United States NRG eSports vs. United States Team SoloMid

20:20 – United States Selfless Gaming vs. Brazil WinOut.net

22:40 – Canada OpTic Gaming vs. zwycięzca NRG/TSM

Spotkania odbędą się w formacie BO3.