Virtus.pro po dość jednostronnym pojedynku awansuje do finału, gdzie czeka już Aristocracy. Jastrzębie muszą się za to zadowolić 3/4 miejscem podczas piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

 Poland x-kom AGO

0

Finały
Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Półfinał

Nuke
(6:9; 6:7)

Inferno
(5:10; 6:6)

Poland Virtus.pro

2

Nuke

W pistoletówce lepiej poradziło sobie Virtus.pro, dzięki czemu podopieczni Kubena mogli bez większego problemu zwyciężyć w następnych dwóch starciach. x-kom AGO rzuciło się do odrabiania strat w czwartej rundzie i już po chwili na tablicy wyników widniał remis. „Niedźwiedzie” nie dawały za wygraną i na każde zbytnie przybliżenie się ekipy Furlana odpowiadali ze zdwojoną siłą, przez co połowę wygrali wynikiem 9:6.

Po zmianie stron kontrolę przejęły „Jastrzębie” i z początku jako terroryści bez najmniejszego problemu eliminowali swoich oponentów. Cztery pierwsze potyczki były dla nich idealne, lecz potem formacja broniąca pokazała swoją siłę i zaczęła się ich dominacja. Świetnie obrony obszarów bombowych skutkowały coraz to większą przewagę rosyjskiej organizacji. Pod sam koniec AGO jeszcze próbowało złapać kontakt, lecz oprócz dwóch zdobytych oczek na niewiele było ich stać i Nuke padło łupem Virtusów.

Inferno

Druga mapa rozpoczęła się bardzo dobrze dla x-kom AGO. Udało im się bowiem zwyciężyć w pierwszych trzech rundach, dzięki czemu od samego początku mogli się pochwalić zadowalającą zaliczką. W starciu numer cztery z odsieczą przyszło Virtus.pro, które zaraz po tym zdobyło również swój drugi punkt. Następne parę potyczek było niezwykle wyrównane, żadna z ekip nie odpuszczała swojemu oponentowi. Ze schematu zdołało się wyrwać formacja Snaxa i od tamtego momentu aż do końca pierwszej połowy wygrali oni swoje wszystkie rundy.

Po zmianie stron swoją dobrą grę kontynuowały „Niedźwiedzie”, które we wręcz ekspresowym tempie dobyły do piętnastego oczka. W ostatnim momencie „Jastrzębie” starały się jeszcze ratować, ponieważ zwyciężyły w sześciu rundach z rzędu, lecz po lekkim szoku VP postawiło kropkę nad „I”, przez co wygrali oni wynikiem 16:11.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.