Vex.esport po wyrównanym meczu pokonuje reprezentantów Dr Pepper. Podopieczni VinSa awansują do półfinału czwartego etapu Polskiej Ligi Esportowej.

 Poland Dr Pepper

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap IV – ćwierćfinały

Nuke
(6:9; 8:7)

Mirage
(7:8; 5:8)

Poland Vex.esport

2

Nuke

Pierwszy atak Vex.esports wymierzony w rampę został błyskawicznie zatrzymany przez antyterrorystów. SAYN i spółka odpowiedzieli już podczas pierwszego fulla, a następnie błyskawicznie doprowadzili do remisu. Obie poprzednie rundy były niesamowicie wyrównane, a terroryści musieli odrabiać przewagę liczebną. Dr Pepper nie dało swoim oponentom wyjść na prowadzenie, mimo że musieli grać rundę ekonomiczną. Vex nie dało się zdominować i w następnej potyczce przejęli inicjatywę. Trzeba przyznać, że terroryści świetnie radzili sobie w ciężkich sytuacjach. Wygrali masę clutchy 2 na 4, czy nawet 2 na 5.  Dzięki temu zapewnili sobie fenomenalną przewagą 6:9 na koniec pierwszej połowy.

Dr Pepper wygrało pistoletówkę, a Vex zaprezentowało nieudanego force'a, przez co zobaczyliśmy remis 9:9. Wyrównana walka trwała również w drugiej połowie, a obydwie ekipy wyszarpywały sobie punkty. W 26 rundzie Vex.esport zarządziło pauzę techniczną, po której na serwerze pojawił się ich zmiennik raison, który zastąpił froxa. Nawet to nie powstrzymało ich w drodze do zwycięstwa na tej lokacji. Podopieczni VinSa zakończyli tę lokację wynikiem 14:16.

Mirage

Gracze Dr Pepper wygrali pistoletówkę, lecz nie zdołali odeprzeć ataku podczas pierwszego fulla ich przeciwników. Podopieczni VinSa prezentowali bardzo solidną stronę atakującą, a co ciekawe sami zdecydowali by rozpocząć tę mapę właśnie jako terroryści. Błyskawicznie doprowadzili do prowadzenia 3:7 i dopiero wtedy ich przeciwnicy postawili skuteczną defensywę na obszarze bombowym B, który był źródłem wielu punktów Vex. misioREX i spółka przed zmianą stron nadrobili trochę punktów, ostatecznie zapewniając sobie wynik 7:8.

Początek drugiej połowy minął pod dyktando Vex.esport. SAYN otworzył pistoletówkę świetnymi dwoma głowami, dzięki czemu jego drużyna łatwo zgarnęła tę rundę. Dr Pepper zagrało fatalnego pierwszego fulla, wpadając w kolejne problemy ekonomiczne, oddając się w ręce przeciwnika. W 21 rundzie ciężar gry na swoje barki wziął SAYN, który sam wyeliminował całą przeciwną drużynę. To musiało być kubłem zimnej wody dla składu Dr Pepper, który zaczął odrabiać straty. Ostatecznie Vex.esport zdążyło obudzić się w czas, kończąc mecz wynikiem 13:16.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale ESPORT NOW oraz ESN2 na platformie twitch.tv.