Team Kinguin pokonało SEAL Esports w spotkaniu trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. ,,Pingwiny” dopisały kolejne punkty na swoje konto, a co więcej, odzyskały prowadzenie w tabeli.

Poland Team Kinguin

2

Faza zasadnicza
Polska Liga Esportowa
Sezon trzeci – Wiosna 2018

Mirage
(14:1; 2:5)

Dust 2
(9:6; 7:4)

Poland SEAL Esports

0

Mirage

Team Kinguin rozpoczęło spotkanie po stronie broniącej i od razu pokazało skuteczną defensywę w pistoletówce, a wszystkimi fragami podzielili się rallen oraz minise. Moment później prowadzenie ,,Pingwinów” wzrosło do 3:0 po wykorzystaniu lepszego wyposażenia. SEAL Esports odpowiedziało na pierwszym fullu, jednak nie potrafiło ponowić tego sukcesu. Clutchem 1 vs 2 przy stanie 1:3 popisał się za to mouz. Od tego momentu antyterroryści przejęli inicjatywę i zaczęli odskakiwać z wynikiem. Ciągłe odpieranie ataków przeciwnika zapewniło im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. To nie był koniec dominacji, wręcz przeciwnie. Jak się okazało, trwała ona już do końca tej części Mirage'a, co oznaczało pogrom 14:1 przed zmianą stron.

Początek drugiej połowy przyniósł przełamanie w wykonaniu ,,Fok”, które sięgnęły po pistoletówkę. Zespół grzes1xa zdołał również pokonać rywala w starciach anty force, dzięki czemu jego strata zmalała do dziesięciu oczek. Dobry okres gry nie uchronił jednak antyterrorystów przed rundami meczowymi na koncie oponenta. Kinguin nie kazało długo czekać na zakończenie i wykorzystało drugą z dziesięciu szans, a to dało drużynie zwycięstwo 16:6.

Dust 2

Druga mapa spotkania rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia SEAL po udanych obronach w pistoletówce i dwóch potyczkach z lepszym ekwipunkiem. Team Kinguin wzięło się w garść przy stanie 0:3, kiedy dostało w dłonie karabiny. Dobre ataki terrorystów szybko przełożyły się na remis 3:3. Na tym nie poprzestali i zdołali też uzyskać przewagę. ,,Foki” przerwały passę rywala, gdy na tablicy wyników widniało 3:6, jednak po chwili zawodnicy tej ekipy spotkali się z resetem. Dopiero w końcówce połowy potrafili zmniejszyć nieco stratę do oponenta i do przerwy nieznacznie przegrywali 6:9.

Po zmianie stron Kinguin wygrało pistoletówkę, a w dużej mierze przyczynił się do tego reatz, który zatrzymał atak na bombsite B czterema headshotami. Wydawało się, że ,,Pingwiny” powiększą prowadzenie do 12:6, lecz w rundzie nr 18 fantastycznym clutchem 1 vs 4 popisał się TUDSON. Od tego momentu różnica między obiema drużynami zaczynała się zmniejszać. SEAL walczyło o wyrównanie, jednak potknęło się przy stanie 10:12. TaZ wraz z kolegami przejęli inicjatywę i szybko zapewnili sobie pięć szans na zakończenie spotkania. Po chwili mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:10.