Już dziś startują spotkania rewanżowe jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Jako pierwsi na serwerze pojawią się zawodnicy CLEANTmix i Wisła All in! Games Kraków.

Wraz ze startem jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej, w życie wszedł nowy system rozgrywania fazy ligowej. Osiem zespołów zostało podzielone na dwie grupy, gdzie każda drużyna zmierzy się ze swoimi przeciwnikami dwukrotnie – raz w meczu best-of-one walcząc o dwa punkty, drugi raz w serii best-of-three zapewniającej aż trzy punkty. Dwie najlepsze ekipy z każdego „koszyka” awansują na finały LAN-owe w Rzeszowie.

Jako pierwsi na wirtualnym polu bitwy pojawią się liderzy grupy A, czyli reprezentanci CLEANTmix. Skład Macieja „destroja” Deorockiego na WarmUP PGA otarli się o awans do fazy pucharowej, lecz zreflektowali się już na start sezonu PLE, całkowicie dominując swoich przeciwników. Łatwo rozprawili się z Actina PACT i Together Esport, a Wisłę wręcz zdeklasowali. Minął tydzień od tego pojedynku i dziś zobaczymy, która z drużyn lepiej przyłożyła się treningów.

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka w ciągu ostatnich kilku dni pokazali, że przełamali swój mały kryzys i mają ochotę walczyć o tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju. Wczorajsze podwójne zwycięstwo na Virtus.pro w ramach ESL Mistrzostw Polski zapewniło im fotel lidera w tabeli, a udało im się wyprzedzić nawet Aristocracy. Mimo to CLEANTmix ma sporo materiału do analizy, wszak SZPERO i spółka ostatnio zaszli bardzo daleko w kwalifikacjach do DreamHacka w Sewilli.

Podopieczni Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego pokazali już, że potrafią grać na Wisłę All in! Games Kraków, lecz z pewnością format best-of-three nie będzie ich faworyzował. Jedno jest pewne – jestem przekonany, że zobaczymy bardzo wyrównane spotkanie, które być może rozciągnie się na wszystkie trzy mapy.

  •  20:00 – Poland CLEANTmix vs Poland Wisła All in! Games Kraków

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Wyniki poprzednich spotkań oraz obecną sytuację w grupach możecie znaleźć pod tym adresem.