Codewise Unicorns świetnie rozpoczęło trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej. Byli o krok od umocnienia pozycji lidera w tabeli, lecz SEAL Esports wywalczyło sobie remis.

Poland Codewise Unicorns

1

Faza zasadnicza
Polska Liga Esportowa
Sezon trzeci – Wiosna 2018

Mirage
(11:4; 5:4)

Cache
(7:8; 7:8)

Poland Seal Esports

1

Mirage

SEAL wygrało pierwszą pistoletówkę, lecz podczas force'a MEPSON stanął na wyżynach swoich możliwości i zdobył aż trzy zabójstwa z Desert Eagle. To obróciło początek spotkania na korzyść Jednorożców, którzy wykorzystując przewagę ekwipunku zapewniło sobie wynik 5:1. Wtedy SEAL w końcu uzyskało płynność finansową i kupiło sobie pełny ekwipunek. Zdołali zdobyć trzy rundy z rzędu, po czym znów Codewise przejęło inicjatywę. Foki miały spory problem z utrzymaniem dobrej obrony, a jeszcze większe z późniejszym odbiciem obszaru bombowego.

Zawodnicy SEAL wygrali drugą pistoletówkę, lecz ponownie polegli na force'ujących przeciwników. To bardzo ułatwiło Jednorożcom drogę do zwycięstwa. Mimo że Foki próbowały walczyć i poprawiły swój końcowy wynik, to i tak można uznać, że Codewise Unicorns wygrało wysoką przewagą punktową, kończąc ostatecznie mecz 16:7.

Cache

Tym razem to Codewise wygrało pistoletówkę, po raz pierwszy w tym meczu. Jednorożce nie powieliły błędu swoich przeciwników i nie dali się zaskoczyć podczas dwóch kolejnych rund. To zapewniło im dobry początek drugiej mapy. SEAL gdy uzyskało płynność finansową pokazało, że oni również potrafią sobie radzić na lokacji Cache. Byli o krok od doprowadzenia do remisu 5:5, lecz dziura w obronie, w postaci niechronionego środka odbiła się porażką oraz problemami finansowymi. Gdy się z nimi uporali, naprawili wszystkie luki w obronie i rzutem na taśmę wygrali pierwszą połowę 7:8.

SEAL wygrało drugą pistoletówkę i pierwszy raz w tym dwumeczu nie przegrało kolejnej rundy. To pozwoliło im uzyskać przewagę 11:7, jednak bardzo szybko stopniała. Codewise po zakupie lepszego wyposażenia bez problemu doprowadziło do remisu. Następnie MEPSON zapewnił swojemu zespołowi prowadzenie, ponieważ po skróceniu obszaru bombowego B zdobył aż trzy zabójstwa. Sytuacja na koniec tej mapy była bardzo zacięta, lecz SEAL zaskoczyło i wygrało tę mapę wynikiem 16:14.