Wczoraj CLEANTmix zapewnił sobie udział w finałach LAN-owych Polskiej Ligi Esportowej, a to oznacza, że pozostało już tylko jedno wolne miejsce.

Podopieczni Łukasza „PRAWUsa” Ganczewskiego z łatwością rozprawili się z Wisłą All in! Games Kraków w pierwszym meczu rewanżowym tego sezonu i tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. CLEANTmix wciąż nie straciło nawet ani jednej mapy, tworząc między swoimi rywalami w grupie aż siedmiopunktową przepaść. Oto jak na ten moment prezentuje się grupa A:

Drużyna

  1. Poland CLEANTmix
  2. Poland Together Esport
  3. Poland Actina PACT
  4. Poland Wisła All in! Games Kraków

BO1

3-0
1-2
1-2
1-2

BO3

1-0
0-0
0-0
0-1

Punkty

9
2
2
2

CLEANTmix już zapewniło sobie awans na grudniowe finały, lecz Together i Actina PACT wciąż mogą zająć pierwsze miejsce w grupie jeśli wygrają swoje wszystkie spotkania rewanżowe. Dziś jedna z tych ekip wykona krok w tym kierunku, gdyż obydwie zmierzą się ze sobą o godzinie 19:00.

Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka zainaugurowali jesienny sezon Polskiej Ligi Esportowej, walcząc właśnie z Together. Wtedy na mapie Dust2 skład prowadzony przez Karola „repo” Cybulskiego nie był w stanie przeciwstawić się swoim rywalom, ulegając wynikiem 16:11. Jednak Together kilka dni wcześniej zdecydowało się na zmiany w składzie, spowodowane niezadowalającym wynikiem osiągniętym na WarpUP PGA, gdzie odpadli jeszcze w fazie grupowej.

Podopieczni Vincenta „VinSa” Józefiaka w ostatnim czasie zaliczyli sporo przebłysków – zdołali na przykład pokonać x-kom AGO wynikiem 16:1, a w poniedziałek urwali mapę Aristocracy w ESL Mistrzostwach Polski. Ich największym problemem jest brak stabilności formy, więc format best-of-three, co oznacza większy margines błędu, powinien ich faworyzować. Ciężko przewidywać występ Together wszak od zakończenia pierwszego etapu fazy grupowej, rozegrali zaledwie kilka spotykań w ESEA Advanced, rzutem na taśmę utrzymując się w lidze.

Harmonogram na dziś:

  • 19:00 – Poland Actina PACT vs Poland Together Esport

Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Wyniki poprzednich spotkań oraz obecną sytuację w grupach możecie znaleźć pod tym adresem.