Doczekaliśmy się startu najbardziej prestiżowej ligi w naszym kraju – Polska Liga Esportowa. Rozgrywki rozpoczął pojedynek między Venatores a Pompa Team.black, z którego na pierwszej mapie zwycięsko wyszli reprezentanci „Pompy” – 16:10.

Proces odrzucania map:

  • Poland Pompa Team.black odrzuca Nuke.
  • Poland Venatores odrzuca Overpass.
  • Poland Pompa Team.black odrzuca Cobblestone.
  • Poland Venatores odrzuca Cache
  • Poland Pompa Team.black wybiera Mirage
  • Poland Venatores wybiera Train
  • Mapą decydującą będzie Inferno.

Dzisiejszy dzień przyniósł nam początek rozgrywek w Polskiej Lidze Esportowej, a w niej bardzo interesujące starcie między Venatores Pompa Team.black. Ciężko było wskazać faworyta na pierwszej mapie, którą wybrała „Pompa” – Mirage. Sam start spotkania pokazał nam, że żadna z ekip nie chce ustąpić i walczy tutaj o pierwsze punkty w tabeli PLE. Można powiedzieć, że drużyny szły łeb w łeb. Zaczęliśmy od pistoletówki wygranej przez zespół Pompa Team.black, natomiast w następnej rundzie Venatores natychmiast zareagowało i doprowadziło do remisu 1:1. Od tamtej pory chwalić można było tylko reprezentantów „Pompy”. Ich ataki wyglądały perfekcyjnie i mogliśmy zauważyć, że wiedzą jak skutecznie radzić sobie z dzisiejszym rywalem na MirageVenatores obudziło się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Jako antyterroryści zdobyli zaledwie cztery punkty, co było zdecydowanie za małą zaliczką przed zmianą stron.

Porządną lekcję krycia bombsite'ów Venatores otrzymało już na starcie drugiej połowy, w pistoletówce. Spróbowali wejść na bs A, ale tam świetnie poradził sobie z nimi mono i spółka. Reprezentanci „Pompy” nie popełniali większych błędów, kiedy rywal miał gorszy ekwipunek i szybko doprowadzili do wyniku 13:4. Później co prawda oddali lekko inicjatywę enemy. Gdy Venatores było coraz bliżej przeciwników, zobaczyliśmy pauzę taktyczną od PT.black. Ona miała duży wpływ na końcówkę, która należała właśnie do ekipy Pompa Team.black. Dopięli swego, więc wychodzą na prowadzenie 1:0 w mapach.

Wracamy już za chwilkę z kolejną mapą – Train. Przypominamy, że możecie śledzić rozgrywki PLE na naszym kanale ESPORT NOW na twitchu. Tam czeka na was niezawodny duet – Patryk 'easy' Dzięcioł i Piotr 'izak' Skowyrski.