Za nami 5. kolejka Polskiej Ligi Esportowej. W czwartek działo się sporo – Liquid Biceps wygrało swój pierwszy mecz, Illuminar zaś było lepsze od Wisły Kraków.

  • Liquid Biceps 2:0 Pompa Team (Nuke 16:3. Train 16:5)

Naprawdę piorunujące wrażenie w czwartek zrobili zawodnicy Liquid Biceps. Podopieczni Jarka „pasha” Jarząbkowskiego skład Pompy Team w proch. Pierwsza mapa – Nuke – to była prawdziwy pokaz siły polskiego bicepsa, a wynik 16:3 w pełni odzwierciedla to, co działo się na mapie. Warto zaznaczyć, że LB tak gigantyczną przewagę wypracowało sobie po trudniejszej stronie atakującej! Znakomity mecz rozegrali REVxD i Majster, którzy jako jedyni przeskoczyli barierę 20 fragów. Na Trainie oglądaliśmy dalszą drogę walca pt. Liquid Biceps. Ekipa pashy zmiażdżyła rywala wynikiem 16:5, inkasując tym samym pierwsze zwycięstwo w Polskiej Lidze Esportowej. Rywal oczywiście nie był z górnej półki, bo była to rywalizacja drużyn z dna tabeli, niemniej jednak pierwszy triumf musi cieszyć.

  • Illuminar 2:1 Wisła Kraków (Overpass 16:7, Nuke 12:16, Train 16:5)

W drugim spotkaniu oglądaliśmy prawdziwy hit, czyli starcie Illuminar  z Wisłą Kraków. Pierwsza mapa – Overpass – padła zdecydowanie łupem iHG. „Oczko” szczególnie dobrze rozegrało stronę CT, wygrywając 11:4, cały mecz kończąc 16:7. Nuke z kolei to była już bajka Wisły. Biała Gwiazda zagrała fenomenalną pierwszą połowę, wygrywając ją wynikiem 14:1! Zawodnikom w czerwonych koszulkach wychodziło właściwie wszystko, a podsumowaniem tej połowy niech będzie clutch ponczka 1vs5. Illuminar mimo tak fatalnej sytuacji nie poddało się i walczyło po zmianie stron o come-back. Ostatecznie do niego nie doszło, ale iHG należą się brawa za przegranie Nuke'a wynikiem tylko 12:16.

Na decydującej mapie – Trainie – Illuminar wróciło do swojej dyspozycji sprzed Nuke'a. Fantastyczna forma znalazła odzwierciedlenie w wyniku – błyskawiczne zwycięstwo 16:5 zakończyło nam 5. kolejkę PLE. Tym samym Illuminar pozostaje niepokonane w lidze i nadal okupuje 1. miejsce w tabeli. Pełne zestawienie znajduje się pod tym linkiem.