Izako Boars po raz czwarty wystąpi w finale Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej Wiosna 2019. Dziki podejmą jutro rękawice Wenszy.

 Poland Dr Pepper

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap V – półfinały

Vertigo
(7:8; 5:8)

Mirage
(7:8; 9:1)

Poland Izako Boars

2

Vertigo

Po raz pierwszy w Polskiej Lidze Esportowej zobaczyliśmy grę na Vertigo. Dziki zdecydowały się grać na tej mapie i już w pistoletówce pokazali dlaczego. Bez problemu wygrali pierwszą rundę i aż cztery kolejne potyczki, głównie dzięki szybkim atakom na wszystkie pozycje. Dopiero po czterech porażkach Dr Pepper znaleźli sposób na skuteczną obronę i rozpoczęli wyrównaną walkę ze swoim rywalem. Dzięki początkowej przewadze podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego przed zmianą stron zapewnili sobie odrobinę lepszy wynik 7:8.

Pistoletówka oraz dwie kolejne rundy zaraz po zmianie stron zostały wygrane przez Izako Boars. Zawodnicy Dr Pepper skutecznie przeprowadzali ataki na obszary bombowe, jednak Dziki pokazały dlaczego zdecydowały się grać na tej mapie. IB domknęło lokację niewielką przewagą, gdyż byli do przodu zaledwie cztery punkty.

Mirage

Izako Boars znów okazało się lepsze w pistoletówce, lecz Dr Pepper odpowiedziało już podczas pierwszego fulla. Furia i spółka momentalnie doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Jednak podopieczni Izaka nie dali swoim oponentom zbudować przewagi, wciąż trzymając z nimi kontakt. Przez całą pierwszą połowę żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Tylko gdy któraś z nich obejmowała pozycję lidera, natychmiastowo druga odpowiedziała przejmując wodze. Dlatego też zaraz przed zmianą stron zobaczyliśmy możliwie najbliższy wynik, czyli 7:8 z przewagą dla Dr Pepper.

Druga pistoletówka wpadła na konto Izako Boars. Dr Pepper zdecydowało się grać aż dwie rundy z gorszym wyposażeniem, a mimo to i tak nie poradzili sobie podczas pierwszego fulla. EXUS okazał się głównym katem dla Furii i spółki, który fenomenalnie radził sobie w roli strzelca otwierającego rundy. Po wyrównanej grze z pierwszej połowy nie pozostał nawet ślad. Dziki zaprezentowały bardzo silną stronę atakującą, kończąc tę mapę wynikiem 16:9.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.