OrgSeekers awansowało do ćwierćfinału czwartego etapu Dywizji Mistrzowskiej. Za drużyną SooNa dwie bardzo wyrównane mapy, jednak na obu potrafiła ona odnieść końcowy sukces.

0

Początek spotkania na Trainie przebiegał pod dyktando szkarad. Drużyna występowała w roli antyterrorystów i radziła sobie z rywalem w każdej możliwej sytuacji. OrgSeekers miało problemy z zaprezentowaniem skutecznego ataku nawet w przypadku posiadania broni. To udało się dopiero przy stanie 0:6, choć do zwycięstwa zespół potrzebował clutcha 1 vs 2 RaveRa. Jego ekipa zdołała później przejąć inicjatywę. Oprócz jednego potknięcia, całkowicie dominowała nad przeciwnikiem i systematycznie zmniejszała swoją stratę. Długie próby wreszcie dały upragniony remis na poziomie 7:7, lecz piętnasta runda była przełamaniem w wykonaniu szkarad, co oznaczało ich minimalne prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron szkarady sięgnęły po pistoletówkę, dzięki zwycięstwu LBZ w sytuacji 1 vs 2. Formacja dwukrotnie wykorzystała lepsze wyposażenie, a co więcej, jej łupem padł też pierwszy full oponenta. OrgSeekers odpowiedziało chwilę później, a znacznie przyczynił się do tego SooN, który wyeliminował czterech rywali. Następnie zobaczyliśmy jeszcze wymianę jeden za jeden, po której antyterroryści wrócili na właściwe tory. Solidna postawa w defensywie przełożyła się na remis 13:13, a drużyny nie podłamała też jedna porażka, bowiem błyskawicznie zrewanżowała się resetem. Na tablicy wyników widniało 14:14, a splawik i spółka konsekwentnie kontynuowali skuteczną grę, co dało im triumf 16:14.

OrgSeekers rozpoczęło Mirage'a od dwupunktowego prowadzenia. Zespół potknął się w starciu z karabinami, lecz nawet wtedy potrafił natychmiastowo przełamać wroga. Przewaga ekonomiczna i świetna gra w obronie sprawiły, że antyterroryści mieli już wynik na poziomie 6:1. Dopiero wtedy byliśmy świadkami lepszej gry w wykonaniu szkarad. Zawodnicy tej ekipy dzielnie walczyli o wyrównanie, jednak ich strata w najlepszym momencie wynosiła dwa oczka. W końcówce to SooN wraz z kolegami wrócili na zwycięską ścieżkę i sięgnęli po trzy ostatnie rundy, co oznaczało rezultat 10:5.

Po przerwie szkarady prezentowały już lepszą grę i wreszcie osiągnęły upragniony remis. Utrata całej przewagi musiała nieco zmotywować OrgSeekers, które ponownie odskoczyło z wynikiem. Trzypunktowa seria nie dała jednak zbyt dużo, bowiem po niej antyterroryści po raz kolejny potrafili doprowadzić do wyrównania. Następnie zobaczyliśmy jeszcze dwie wymiany jeden za jeden, przez co zawodników czekała dogrywka. Na uznanie zasługuje runda nr 30, gdzie kojtas zdobył trzy fragi z Desert Eagle i zapewnił swojej formacji dodatkowy czas gry.

Pierwsza część OT nie przyniosła końcowego rozstrzygnięcia. Podczas drugiej odsłony szkarady minimalnie prowadziły do przerwy, lecz po stronie atakującej OrgSeekers pokazało jeszcze lepszą grę i wygrało Mirage'a 22:20.