Emocjonujące dwie mapy w pierwszym półfinale Polskiej Ligi Esportowej za nami! Ekipa TOAO zapewniła sobie awans do finału pokonując Codewise Unicorns.

 Poland Klan Gadanych Głupot

2

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap I – półfinały

Inferno
(8:7; 8:4)

Mirage
(9:6; 7:7)

Poland Codewise Unicorns 

0

Inferno

Półfinał rozpoczął się na Inferno. Klan Gadanych Głupot, który występował po stronie CT nie poradził sobie zbyt dobrze w pistoletówce, dzięki czemu to Codewise Unicorns momentalnie wyszło na prowadzenie 3:0. Kiedy jednak repo i spółka uzbroili się w porządny ekwipunek, Jednorożce nie były w stanie już tak łatwo kontrolować mapy oraz zdobywać punktów na swoje konto. To zawodnicy broniący BS-ów radzili sobie znacznie lepiej, ale… do czasu. Codewise po serii porażek postanowiło skorzystać z pauzy taktycznej, która ewidentnie im pomogła. Wskazówki przekazane przed MdN-a okazały się być poprawne, ponieważ jego podopieczni znacznie wyrównali rezultat meczu. Po piętnastu starciach przegrywali zaledwie 7:8.

W drugiej rundzie pistoletowej także triumfowało CU. Ponownie oglądaliśmy zatem niezły start od formacji azizza, ale ich dobrze działająca defensywa szybko została rozpracowana przez terrorystów. Gdy KGG przełamał złą passę, poszedł za ciosem. Żadne zagranie nie było w stanie zatrzymać drużyny TOAO, która cały mecz wygrała 16:11.

Mirage

Po krótkiej przerwie powróciliśmy do zmagań. Skład reiko natychmiast narzucił swoje tempo gry, które po chwili poskutkowało przewagą pięciu rund. Nie czekaliśmy jednak długo na odpowiedź od Klanu Gadanych Głupot, który podobnie jak na Inferno, potrzebował po prostu się przełamać. Gdy udało mu się znaleźć sposób na przeciwną ekipę, zdobywał punkt za punktem. Część spotkania numer jeden zwyciężył 9 do 6.

Emocje, emocje, emocje! To idealne podsumowanie drugiej połowy, w której wydarzyło się naprawdę wiele. Mimo, że KGG triumfował w pistoletówce, to i tak później ze słabego wyniku swój powrót rozpoczęło Codewise. Jednorożce dzielnie szły po swoje, aż ostatecznie zostały zatrzymane w 29 rundzie. Wtedy właśnie skład destroja zadał ostateczny cios, który pozwolił im awansować do Wielkiego Finału.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.