x-kom AGO okazało się być trzecią najlepszą drużyną w Polskiej Lidze Esportowej Wiosna 2019. W walce o podium pokonali ekipę AVEZ Esport wynikiem 2:0.

 Poland x-kom AGO

2

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
mecz o 3. miejsce

Dust2
(6:9; 5:7)

Mirage
(7:8; 9:6)

Poland AVEZ

0

Dust2

x-kom AGO rozpoczęło spotkanie od wygranej pistoletówki, lecz już podczas pierwszego fulla AVEZ, musieli uznać wyższość przeciwników. Ośmiornice zdołały odrobić dwie rundy i wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale nie nacieszyli się nim zbyt długo. Gdy ekonomia Jastrzębi stanęła na nogach, Ci zdołali pewnie doprowadzić do końca pierwszej połowy, utrzymując trzyrundowy dystans nad przeciwnikami.

Po zmianie stron Furlan i spółka ponownie okazali się lepsi w pistoletówce. Tak samo jak w pierwszej połowie, AVEZ zdołało przejąć inicjatywę już po pierwszym fullu i zdawać by się mogło, że będą walczyć o przejęcie pozycji lidera. Tak się jednak nie stało. Świetna gra mhLa i Furlana spowodowała, że pierwsza mapa wpadła na konto Jastrzębi wynikiem 16:11.

Mirage

Tym razem to AVEZ otworzyło mapę wygraną pistoletówką, jednak Jastrzębie zaskoczyły ich podczas force'a w kolejnej rundzie. Ośmiornice oddały przeciwnikom dwa punkty i pokazały, że są przygotowane do gry na tej lokacji, przeprowadzając skuteczne ataki trzy razy z rzędu. Wtedy ciężar gry na swoje barki ponownie wziął Furlan, tym razem przy akompaniamencie hadesa, który tym razem plasował się w górnej części tabeli. Wiele wskazywało na to, że x-kom AGO zakończy pierwszą połowę wysokim prowadzeniem, lecz AVEZ przed zmianą stron zdołało urwać jeszcze kilka punktów, ostatecznie gwarantując sobie niewielkie prowadzenie.

Po zmianie stron Ośmiornice kontynuowały swoją dobrą passę. Z pierwszych siedmiu rund drugiej połowy, aż sześć wylądowało na ich koncie. Tym razem pochwalić należałoby sany'ego, który zdecydowanie wyróżniał się na tle swoich kolegów z drużyny. Jednak AVEZ całkowicie zacięło się po osiągnięciu czternastego punktu. Wtedy x-kom AGO wykonało fenomenalny comeback, kończąc mapę wynikiem 16:14.

x-kom AGO uplasowało się na trzecim miejscu fazy pucharowej Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019, organizowanej przez firmę FantasyExpo. Na warszawskim turnieju LAN-owym puchar podnieśli reprezentanci Virtus.pro, zaś na drugim miejscu podium stanęło Aristocracy.