Pierwszy półfinał czwartego etapu Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019 okazał się być bardzo wyrównany. Po zawziętej walce gracze Izako Boars okazali się lepsi od ex-Codewise Unicorns.

 Poland ex-Codewise Unicorns

1

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap IV – półfinały

Mirage
(12:3; 4:2)

Inferno
(8:7; 5:9)

Nuke
(4:11; 4:5)

Poland Izako Boars

2

Mirage

Codewise świetnie rozpoczęło spotkanie, wygrywając pistoletówkę oraz cztery kolejne potyczki. Izako Boars odpowiedziało dopiero w szóstej rundzie i wydawać się mogło, że rozpoczęli odrabianie strat. Jednak w ósmej rundzie po fatalnych błędach przegrali sytuację 5 na 3, pozwalając swoim oponentom rozbroić bombę. Po tym Dziki ponownie zostały przytłoczone problemami technicznymi Sebastiana „NEEXA” Treli, co z pewnością mocno wybiło ich z rytmu. Podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego okazali się bezsilni po stronie atakującej, oddając przeciwnikom dwanaście punktów.

Jednorożce w drugiej pistoletówce zdecydowały się na kombinacyjny atak na obszar bombowy A, lecz zostali powstrzymani przez Patitka, który zatrzymał atak rampą. Izako Boars miało szansę wrócić do tego meczu, lecz oponenci im na to nie pozwolili. Leman i spółka tylko gdy zakupili pełne ekwipunki okazali się bezlitośni. Mapa zakończyła się wynikiem 16:5.

Inferno

Byli zawodnicy Codewise Unicorns wygrało pistoletówkę, a następnie aż dwie kolejne potyczki. Izako Boars odpowiedziało w czwartej rundzie, po czym zaczęło odrabiać straty. Zdołali doprowadzić do remisu 5:5 po czym Jednorożce przejęły inicjatywę. Świetna gra kombinacyjna oraz fatalne błędy ze strony Dzików spowodowały, że do MDN i spółka wygrali pierwszą połowę. ex-Codewise Unicorns mogło cieszyć się wynikiem 8:7 przed zmianą stron.

Izako Boars wygrało drugą pistoletówkę, co po raz pierwszy dało im prowadzenie na tej mapie. Nie nacieszyli się nim zbyt długo, bo tylko gdy Codewise wyposażyło się w pełne ekwipunki, ponownie zaczęli rozdawać karty. Powolne wejścia Dzików były całkowicie nieskuteczne, a jak się okazało, szybkie ataki zaskoczyły Jednorożce. Izako Boars zgarnęło dwa punkty z rzędu prezentując taki styl, jednak po jednej porażce ponownie zdecydowali się powrócić do ślimaczego stylu gry. Tym razem przyniósł on sukces, gdyż NEEX i spółka wygrali wynikiem 13:16.

Nuke

Decydująca mapa lepiej rozpoczęła się dla zawodników Izako Boars, którzy zgarnęli pierwsze cztery punkty. Dopiero drugi full w wykonaniu ex-Codewise Unicorns przyniósł im odpowiedź, a to pozwoliło byłym Jednorożcom odrobić straty i prawie doprowadzić do remisu. Było jednak widać, że MDN i spółka nie są w pełni przygotowani do grania na tej mapie. Większość ich ataków wymierzonych było w górny obszar bombowy, przez co Dziki o wiele łatwiej czytały swoich rywali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się przewagą IB wynikiem 4:11.

Druga pistoletówka wpadła na konto Izako Boars, głównie dzięki EXUSowi, który zdobył fenomenalne cztery trafienia. NEEX i spółka zaczęli pewnie kroczyć ku zwycięstwu i po raz kolejny można było zauważyć różnicę w przygotowaniu obydwóch ekip. ex-Codewise Unicorns zdecydowanie nie czuło się dobrze na tej lokacji. Izako Boars ponownie wywalczyło sobie awans do finału.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.