Izako Boars w świetnym stylu rozpoczyna zamknięte kwalifikacje do trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. ,,Dziki” pokonały PACT wynikiem 2:0. Drugie spotkanie grupy A przyniosło zwycięstwo Solaris Esports nad tomorrow.gg.

Poland PACT

0

Faza grupowa
Polska Liga Esportowa
Zamknięte kwalifikacje – grupa A

Nuke
(6:9; 8:7)

Train
(7:8; 5:8)

Izako Boars Poland

2

Nuke

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Izako Boars po stronie broniącej. PACT przebudziło się od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Terroryści ponowili swój sukces i walczyli o wyrównanie, lecz potknęli się na ostatniej prostej. ,,Dziki” przełamały przeciwnika, choć ten posiadał lepsze wyposażenie, a moment później przejęły inicjatywę i zdołały powiększyć swoją przewagę do sześciu oczek. Od wyniku 2:8 darko wraz z kolegami rzucili się do odrabiania strat. Tę próbę trzeba ocenić pozytywnie, ponieważ do końca oddali tylko jeden punkt, dzięki czemu przed zmianą stron nieznacznie przegrywali 6:9.

Początek drugiej części Nuke'a należał do Izako Boars, które najpierw wygrało pistoletówkę, a po chwili ponowiło sukces w dwóch starciach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full wpadł na konto PACT, jednak zespół nie zdołał przedłużyć swojej passy. Przy stanie 12:7 ładnym clutchem 1 vs 2 popisał się Piotr 'nawrot' Nawrocki. Terroryści pewnie kroczyli po zwycięstwo i to przyniosło efekt w postaci ośmiu rund mapowych. Wtedy rozpoczął się okres niemocy zawodników atakujących. Drużyna lunAtica podjęła próbę comebacku i wydawało się, że tego dokona. Izako Boars wykorzystało jednak ostatnią możliwą szansę, dzięki czemu wygrało 16:14.

Train

Pistoletówka na drugiej mapie przyniosła ace'a w wykonaniu nawrota oraz pierwszy punkt dla jego ekipy. PACT nie czekało na fulla i odpowiedziało już moment później grając force'a. Antyterroryści przejęli nieco inicjatywę, dzięki czemu przed kolejnym przełamaniem odskoczyli na 5:1. Izako Boars nie pozwoliło na więcej, a ponadto, dobra gra w ofensywie przyniosła im szybkie wyrównanie. Później byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden, przez co na zwycięzcę tej połowy musieliśmy poczekać do piętnastej rundy. Ta poszła po myśli zawodników atakujących i do przerwy prowadzili oni 8:7.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema drużynami. ,,Dziki” wykorzystały również przewagę ekwipunku, dzięki czemu ich przewaga wzrosła do czterech oczek. Od czasu potyczki na fullu PACT próbowało zbliżyć się do oponenta, jednak stać ich było na tylko dwa dobre ataki. Izako Boars wróciło na zwycięską ścieżkę i zaczęło znacznie powiększać prowadzenie. Przy stanie 14:9 oddali jeszcze trzy punkty, ale moment później, zapewnili sobie szanse na zakończenie spotkania. Wykorzystali pierwszą z trzech i zwyciężyli 16:12.

tomorrow.gg vs Solaris Esports

Spotkanie tomorrow.gg przeciwko Solaris Esports trwało w tym samym czasie, co pojedynek PACT z Izako Boars. Zespoły podzieliły się pierwszymi dwoma mapami, a cały mecz musiał rozstrzygnąć się na trzeciej lokacji, którą było Inferno. Solaris rozpoczęło ją od zdobycia pistoletówki, a clutchem 1 vs 3 popisał się urbanbiffeN. Starcia z lepszym wyposażeniem także poszły po ich myśli. Nawet pełny ekwipunek nie pomógł ekipie destroja, przez co traciła ona kolejne punkty. Terroryści zdecydowanie dominowali nad rywalem, a to przyniosło efekt w postaci pewnego zwycięstwa połowy na poziomie 8:0. Skuteczny rewanż zawodników broniących nadszedł dopiero przy stanie 0:9. Na niewiele się to zdało, ponieważ odpowiedź ich oponenta była błyskawiczna. Krytyq wraz z kolegami oddali do końca tej części Inferno już tylko jedną potyczkę, co oznaczało rezultat 13:2 do przerwy. Po zmianie stron tomorrow.gg zmniejszyło stratę do ośmiu oczek, jednak ich passa została przerwana po uzyskaniu karabinów przez rywala. Zdołali natychmiast powrócić na właściwe tory i rozpoczęli comeback. Świetna gra w ataku sprawiała, że fines wraz z kolegami coraz bardziej przybliżali się do wyniku przeciwnika. Na ich nieszczęście, potknęli się w trzydziestej rundzie i przegrali 14:16. Tym samym wynikiem końcowym spotkania było 2:1 dla Solaris Esports.