Po dwóch mapach Izako Boars pokonuje piratesports i to właśnie dziki meldują się w półfinale czwartego etapu. Na Nuke'u było bardzo blisko niespodzianki, lecz formacja Patitka zachowała zimną krew i wygrała rzutem na taśmę.

 Poland piratesports

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap IV – ćwierćfinały

Overpass
(5:10; 3:6)

Nuke
(9:6; 5:10)

Poland Izako Boars

2

Overpass

Początek zapowiadał się obiecująco dla ekipy piratesports, ponieważ wygrali oni pistoletówke oraz stracie z lepszym wyposażeniem. Kłopoty dla nowej organizacji pojawiły się w pojedynku na fullu, Izako Boars bowiem bardzo dobrze odbiło atak oponentów. Od tego momentu dla terrorystów zaczęły się schody. Rozpędzone dziki kontrolowały mapę, przez co ich oponenci nie potrafili skonstruować żadnego sensownego ataku na obszar bombowy. Taka kolej rzeczy doprowadziła do tego, że podopieczni Luza wygrali pierwszą część Overpassa 10:5.

Po zmianie stron to zespół Izaka wygrał w pistoletówce, dzięki czemu mogli oni jeszcze bardziej oddalić się swoim rywalom. W starciu na pełnym wyposażeniu cały czas widzieliśmy dobrą predyspozycję od zawodników atakujących. Przy wyniku 14:5 hades i spółka wzięła się w garść, co przełożyło się na trzy zdobyte punkty. Po tym lekkim szoku Izako Boars odpowiedziało ze zdwojoną siłą i zakończyło zmagania na pierwszej mapie.

Nuke

Druga mapa zaczęła się lepiej dla formacji Patitka. Wygrali oni bowiem pistoletówkę oraz starcie na pełnym wyposażeniu. Po wypracowaniu sobie trzech punktów przewagi do głosu zaczęło dochodzić piratesports, które w niewielkim odstępie czasu zdobywało kolejne, ważne dla siebie oczka. Po dłuższej chwili na tablicy wyników widniało prowadzenie zespołu Kylara. Na całe szczęście dla zespołu atakującego udało im się wygrać ostatnią możliwą potyczkę, przez co ten wynik był dla nich zdecydowanie lepszy.

Po zmianie stron to kolejny raz Izako Boars sięgnęło po wygraną w pistoletówce, lecz ich przeciwnicy sprawili nie lada niespodziankę, ponieważ mając gorszy ekwipunek udało im się przełamać obronę przciwnika, dzięki czemu zaczęli zdobywać kolejne oczka na swoje konto. W samej końcówki Dziki rozpoczęły powrót i gonitwę za rywalem, co w ostatnim już momencie się udało i to właśnie formacja nawrota wygrała mapę Nuke.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Esportnow na platformie twitch.tv.