Izako Boars pokonuje w półfinale trzeciego etapu Polskiej Ligi Esportowej drużynę Dr Pepper i ponownie zapewnia sobie szansę awansu na finały LAN-owe.

 Poland Dr Pepper

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap III – półfinały

Overpass
(5:10; 5:6)

Nuke
(5:10; 3:6)

Poland Izako Boars

2

Overpass

Izako Boars rozpoczęło mecz od wygranej pistoletówki oraz kolejnej potyczki. Dr Pepper nie poradziło sobie podczas pierwszego fulla, lecz zrekompensowali się podczas następnej rundy z pełnym wyposażeniem, mądrze rozgrywając sytuację dwóch na jednego. Dziki co prawda odpowiedziały chwilę później, lecz Furia i spółka zaczęli odrabiać straty. Gracze Dr Pepper mieli okazje doprowadzić do remisu, ale podopieczni Piotra „izaka” Skowrywskiego znów zdołali zaskoczyć swoich oponentów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10.

Druga pistoletówka wylądowała na koncie Dr Pepper. Dziki wygrały swojego pierwszego fulla, lecz ich przeciwnicy doskonale wiedzieli jak nawiązywać kontakt po stronie terrorystów, przez co skutecznie odrabiali straty. Zostali zatrzymani przez force'ujących reprezentantów Izako Boars, którzy ostatecznie zamknęli spotkanie wynikiem 11:16.

Nuke

Izako Boars wygrało pistoletówkę, lecz w kolejnej rundzie mieli spore problemy z obroną, gdyż pozwolili oponentom podłożyć bombę. Dr Pepper odpowiedziało dopiero w czwartej rundzie, lecz od razu zmusili przeciwników do grania force'a. Dzikom nie przeszkodziło to w zdobyciu kolejnej rundy, a chwilę później Furia i spółka odpowiedzieli pięknym za nadobne, również tryumfując z gorszym inwentarzem. Po tej wymianie punkt za punkt, zimną krew zachowali gracze IB, którzy ponownie zakończyli pierwszą połowę z przewagą 10:5.

Dr Pepper wygrało drugą pistoletówkę, ale Izako Boars zaskoczyło swoich oponentów w kolejnej rundzie. Tyle wystarczyło żeby wybić drużynę misioREXa z rytmu i z łatwością wykończyć drugą mapę wynikiem 8:16. Dziki wygrały całe spotkanie, ponownie awansując do finału Polskiej Ligi Esportowej.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.