Wczoraj rozpoczęła się druga kolejka Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej. Do akcji wkroczyli reprezentanci Illuminar, Actiny PACT, Liquid Biceps i AVEZ Esport.

Najpierw na serwerze pojawiła się ekipa Janusza „Snax” Pogorzelskiego przeciwko której stanęło grono Dawida „lunAtic” Cieślaka. Overpass, bo właśnie od niego rozpoczęła się rywalizacja, wyglądał zdecydowanie solidniej w wykonaniu iHG. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera pewnym krokiem szli po swoje i gdy na tablicy wyników widniało ich prowadzenie – 15:6, wydawało się, że tylko chwila dzieli nas od zakończenia potyczki. Co wtedy jednak zrobił PACT? Pokazał, że nigdy nie traci wiary i ruszył w kierunku dogrywki. Koniec końców w starciu doszło do pełnych 30. rund i kiedy w ostatniej odsłonie Kacper „darko” Ściera i spółka mieli przewagę czterech na dwóch, w doprowadzeniu do dodatkowych rund przeszkodzili im Snax i Paweł „reatz” Jańczak. Po bolesnej dla Actiny PACT porażce zmagania przeniosły się na Dusta2, który również był zacięty, lecz w najważniejszym etapie meczu karty rozdawało Illuminar, które zwyciężyło tę lokację 16:11 i tym samym zgarnęło komplet punktów.

W drugim pojedynku, w którym wzięło udział AVEZ Liquid Biceps obserwowaliśmy pełne BO3. Co ciekawe – rozgrywki lepiej zaczęły się dla formacji Jarosława „pashaBiceps” Jarząbkowskiego, bo od zaskakująco pewnej wygranej na Mirage'u – 16:10. Ośmiornice nie pozwoliły natomiast zamknąć przeciwnikowi tego spotkania rezultatem 2:0. Natychmiast odpowiedziały na Nuke'u triumfem 16:9, zatem do wyłonienia mocniejszej drużyny potrzebny był Train. Na nim ostatecznie to zespół Piotra „nawrot” Nawrockiego dopiął swego – 16:11, choć nie możemy odmówić LB walki.

Warto podkreślić, że po wczorajszym dniu liderem tabeli w PLE zostało Illuminar Gaming. Ich bilans wynosi 2/0, więc jest identyczny, jak u AVEZ Esport, lecz w punktacji widnieje lekka różnica, ponieważ paczka Arka „Vegi” Nawojskiego dotychczas nie oddała enemy żadnej z rozgrywanych map, więc dwa razy dopisała na konto trzy oczka. Aktualną klasyfikację Polskiej Ligi Esportowej znajdziecie pod tym adresem.