Chociaż początkowo wczoraj mieliśmy zobaczyć dwa spotkania w ramach Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, to ostatecznie mogliśmy śledzić tylko jedno. Przedstawiciele ESCA Gaming oraz Illuminar nas jednak nie zawiedli i zafundowali nam świetne widowisko.

Przed drugim dniem pierwszej kolejki PLE organizatorzy wydali specjalne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że mecz Anonymo z M1 EDEN został przełożony. Nadal nie wiemy, w jakim składzie ci pierwsi wystartują w Polskiej Lidze Esportowej. Początkowo organizacja chciała wymienić swój główny zespół na akademię, ale włodarze  rozgrywek nie chcieli na to pozwolić. Nic dziwnego, ponieważ taki ruch mocno osłabiłby oglądalność turnieju. Następnie formacja Sówka miała zamiar wystawić mixową drużynę, w której mieliby zagrać Demho oraz Kylar i trzech zawodników Anonymo Academy.  W związku z tym zamieszaniem pierwszy mecz podopiecznych IMD został przeniesiony. Na razie nie wiemy jednak na kiedy.

Spotkanie Illuminar z Team ESCA Gaming nas jednak nie zawiodło, bo zobaczyliśmy w nim pełną trzymapową serię w wieloma emocjami. Ekipa darko miała za sobą udane spotkania w ESL Mistrzostwach i to właśnie ona była lekkim faworytem w tym starciu. Pierwsza mapa padła jest łupem ich rywali. Ci jednak doprowadzili do remisu po genialnym Nuke’u, gdzie wygrali 16 do 14, po świetnych indywidualnych akcjach. O wszystkim decydowało Inferno, na którym doszło do dogrywki, po której ręce w geście triumfu mogli unieś zawodnicy iHG.

Illuminar 2:1 Team ESCA Gaming

  • Nuke – 16:13
  • Dust2 – 14:16
  • Inferno – 19:17

Druga kolejka Dywizji Mistrzowskiej PLE rozpocznie się już w środę. Wcześniej czeka nas prawdopodobnie jeszcze zaległe starcie Anonymo z M1 EDEN.